Moduł 8G Fibre Channel w ofercie MICROSENS

Komentarze

Transkrypt

Moduł 8G Fibre Channel w ofercie MICROSENS
Moduł 8G
MICROSENS
Fibre
Channel
w
ofercie
INFORMACJA
PRASOWA
Kontakt:
Karta 8G Fibre Channel jest przeznaczona do zastosowań o wysokiej wydajności
zapisu w środowisku obliczeniowym i może współpracować z urządzeniami typu MICROSENS
Eastern Europe Rep. Office
Brocade.
Hamm, 06.09.2011. MICROSENS, wiodący producent optycznych rozwiązań
transmisyjnych dla operatorów sieci i centrów przetwarzania danych, wprowadził
do swojej oferty kartę transpondera do transmisji danych 8G Fibre Channel.
Aktywny moduł 8G Fibre Channel jest przeznaczony do łączenia zapasowych
ośrodków obliczeniowych o wysokiej zdolności przetwarzania danych i
podłączania optycznych sieci pamięci masowej (SAN) na bazie optycznego
multipleksowania z podziałem długości fali (WDM). Może być on także używany do
poszerzania zasięgu istniejących połączeń.
Od strony wejściowej karta jest wyposażona w stacjonarny port światłowodowy ze
złączem LC (1550 nm). Urządzenie zapewnia zależnie od potrzeb transmisję
sygnałów DWDM lub sygnałów Single mode i jest dostępne w wersji dla różnych
zasięgów: 40 km, 60 km i 80 km. Podłączanie klientów po stronie dostępowej
odbywa się poprzez standardowe gniazda XFP z tranceiverami 850 nm Multimode
lub 1310 nm Single mode.
Kompleksowe funkcje zarządzania
Zarządzanie modułem odbywa się za pośrednictwem SNMP oraz z
wykorzystaniem platformy zarządzającej MICROSENS Network Management
Platform (NMP). Dodatkowa funkcja DDM (Digital Diagnostics Monitoring) służy do
kontroli stanu urządzenia i podaje informację o temperaturze i obciążeniu
transceivera. Ponadto karta rozszerzenia wspomaga testowanie pętli zwrotnej
każdego przyłącza światłowodu do celów diagnostycznych. Kartę rozszerzenia
można zamówić podając oznaczenie MS430555M.
Niniejszą informację prasową oraz szczegółowe informacje, a także materiały fotograficzne w
wysokiej rozdzielczości można znaleźć pod adresem:
www.microsens.com
Informacje o firmie:
MICROSENS należy do czołowych producentów urządzeń aktywnych do transmisji danych w telekomunikacji i
sieciach komputerowych. Portfolio firmy obejmuje rozwiązania z wszystkich obszarów zastosowań światłowodów
– od wewnętrznych sieci korporacyjnych, przez sieci dostępowe, aż po sieci metropolitalne.
Od momentu powstania w 1993r. misją MICROSENS jest rozwijanie systemów, które poprzez zastosowanie
zaawansowanych technologii oraz najwyższej jakości komponentów umożliwiają realizację przyszłościowych i
jednocześnie ekonomicznych rozwiązań do optycznej transmisji danych w obszarze sieci LAN, MAN i WAN.
Wszystkie oferowane produkty są zgodne z międzynarodowymi normami i standardami takimi, jak Gigabit
Ethernet, SONET/SDH, Fibre Channel i inne.
Firma zarządza własną linią produkcyjną, która umożliwia szybką i elastyczną realizację zamówień. Proces
produkcyjny ukierunkowany jest na osiąganie najwyższego poziomu jakości.
Tel. +48 71 337 16 71
[email protected]
Jako uznany producent rozwiązań sieciowych MICROSENS oferuje swoje rozwiązania na rynkach światowych.
Centrala firmy znajduje się w niemieckim Hamm, przedstawicielstwa firmy działają we Francji i Polsce. Wsparcie
dla klientów na rynkach lokalnych zapewniają partnerzy MICROSENS.
W 2000r. Izba Przemysłowo-Handlowa w Dortmundzie przyznała firmie nagrodę "Srebrny Merkury" w uznaniu
osiągnięć na rynku lokalnym i międzynarodowym. Za nowoczesną i zróżnicowaną ofertę profesjonalnych
rozwiązań światłowodowych dla sieci LAN i WAN oraz dobry wynik finansowy w roku 2002 MICROSENS został
wyróżniony nagrodą Platynowa Sieć miesięcznika TelenetForum i tytułem Teleinformatycznej Firmy Roku 2002
na rynku polskim.
Jesienią 2006 roku MICROSENS pozyskał nowego większościowego udziałowca i wszedł tym samym do grupy
euromicron, będącej aktywnym uczestnikiem rynku technologii optycznych.