W weekend ze zwycięstwa cieszyli się tylko Błękitni Racią

Płońszczak - Gazeta lokalna - Płońsk, Raciąż, Baboszewo, Czerwińsk, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo
W weekend ze zwycięstwa cieszyli się tylko Błękitni Raciąż
Jutrzenki stracona szansa na puchar
To był już dosłownie przedostatni weekend piłkarski przed długą zimową przerwą. Weekend
emocjonujący, ale nie do końca radosny. Przede wszystkim historyczny sukces zdobycia okręgowego
Pucharu Polski ominął Jutrzenkę Unieck.
W spotkaniach ligowych zwycięstwem jesień w IV lidze zakończyli raciążanie, remis zanotowała
sochocińska Wkra, a porażki ponieśli Sona i Gladiator.
Błękitnych wygrana z Ostrovią
Tak jak skończyli rundę jesienną, tak rozpoczęli wiosenną (w miniony weekend awansem rozegrano
pierwszą kolejkę rundy rewanżowej IV ligi). Tak samo, czyli udanie. Błękitni Raciąż w ostatnich
spotkaniach punktują z niezwykłą regularnością. W sumie to cztery kolejne zwycięskie mecze. Do takich
rozmiarów ten znakomity dorobek powiększyli raciążanie wyjazdowym meczem z Ostrovią.
Początek tego sobotniego spotkania był niezwykle wyrównany, a męska walka toczyła się na całym
boisku. Potem coraz bardziej uwidaczniała się przewaga Błękitnych, którzy zaczęli stwarzać coraz
groźniejsze sytuacje pod bramką gospodarzy. Brakowało tylko szczęścia, kiedy to piłka wylądowała na
słupku po strzale Kamila Boniewskiego, czy w sytuacji kiedy Mariusz Kopecki przymierzył celnie, ale był
na spalonym. Gospodarze groźnie uderzali tylko w 36 minucie, a piłka minimalnie minęła słupek bramki
Kamila Kalinowskiego. Za chwilę jednak (po trzech minutach) raciążanie potwierdzili przewagę golem.
Długim prostopadłym podaniem popisał się Mariusz Kopecki, a sytuację sam na sam wykorzystał Marcin
Kowalski wyprowadzając Błękitnych na prowadzenie. A już w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony
spotkania Kowalski zdobył drugą bramkę, po niemal bliźniaczej akcji - z jedną tylko różnicą, znakomitą
asystę zaliczył Kamil Boniewski.
A kiedy pięć minut po zmianie stron, po kolejnym idealnym podaniu Kopeckiego, Kowalski pokonał
golkipera Ostrovii po raz trzeci niemal wszystko stało się jasne. I rzeczywiście tak było, gospodarze nie
byli w stanie odwrócić losów tego spotkania, a raciążanie zmarnowali jeszcze kilka szans na podwyższenie
rezultatu.
Piękna historia, ale... bez happy endu
To była kolejna już tej jesieni historyczna sobota dla Jutrzenki Unieck. Drużyna ta znakomicie grała w
całym tegorocznym cyklu rozgrywek Pucharu Polski i po wyeliminowaniu kolejno: Korony Karolinowo,
Boruty Kuczbork, Iskry Krasne, Wkry Żuromin, Żbika Nasielsk i Nadnarwianki Pułtusk zagrała w
finałowym spotkaniu naszego okręgu.
Ta seria sukcesów i tak przejdzie do historii klubu, ale w sobotę można było napisać najpiękniejszą
stronę. Walka o puchar okręgu, przeciwnik raczej z tych wymarzonych, bo grająca o szczebel niżej
Konopianka Konopki. Jednak to ten niżej notowany rywal zgarnął całą pulę. Może duże znaczenie miał
fakt, że to Konopianka grała na własnym boisku (swoją drogą warto chyba, żeby finał rozgrywany był na
neutralnym gruncie, na ładnym stadionie), może brakowało w bramce Piotra Klękowicza, może
Utworzono 4 March, 2017, 08:16
zadecydował brak szczęścia przy kontrowersyjnej decyzji sędziego o rzucie karnym. Pewnie wszystko po
trochu, a także i to, że może jeszcze bardziej trzeba było być zdeterminowanym, jeszcze bardziej chcieć i
móc.
A wszystko zaczęło się dla Jutrzenki znakomicie, bo wyszła na prowadzenie już w pierwszej minucie, po
bramce samobójczej. Po kwadransie co prawda Konopianka wyrównała, ale w 25 minucie ponownie
Jutrzenkę na prowadzenie wyprowadził Przemysław Stolarski. Niestety na tym skończyły się efekty
bramkowe gości. A gospodarze jeszcze przed przerwą trafili dwa razy, w tym ze wspomnianego
kontrowersyjnego rzutu karnego, i wyszli na prowadzenie. Może nawet niesprawiedliwie, ale nic nie
zmienia faktu, że na gonienie rywala była cała druga połowa. A w tej Jutrzence pokonać bramkarza
gospodarzy pokonać się nie udało i okręgowy Puchar Polski zdobyła Konopianka.
Bez wygranej w okręgówce
Pierwszą rozegraną awansem kolejkę rundy wiosennej rozegrała też liga okręgowa. Niestety nie była ona
dla naszych drużyn udana.
Na własnym boisku zagrała tylko Sona, a w sobotę do Nowego Miasta przyjechała Iskra Krasne, która
plasowała się w tabeli tuż za Soną. To był dziwny mecz - dominowali w nim gospodarze, ale ostatecznie
to jednak Iskra wyszła z tej potyczki zwycięsko, przerywając tym samym dobrą ostatnio serię Sony.
Bardzo długo wydawało się, że zwycięzca tego spotkania może być tylko jeden. Gospodarze byli wyraźnie
lepsi, a dodatkowo udowadniali to golami. Najpierw, w 32 minucie, w polu karnym faulowany był Rafał
Kraszewski, a karnego bezbłędnie wykorzystał Michał Ernest. Sześć minut później podanie Ernesta na
gola zamienił Michał Elak. Nawet kontaktowy gol gości tuż przed przerwą nie zmienił zbytnio oceny
sytuacji - Sona pewnie dążyła do wygranej. Niespodziewanie jednak do nerwowej sytuacji doprowadziły
pierwsze minuty po wznowieniu gry, kiedy to Iskra najpierw doprowadziła do remisu, a potem
podwyższyła wynik na 3:2. Dominowała jednak cały czas Sona, i kiedy w 69 minucie wyrównał Ernest
wydawało się, że sytuacja wróci do sprawiedliwej normy. W piłce jednak takiej normy nie ma, co po raz
kolejny znalazło potwierdzenie w sobotę. To goście zdobyli kolejną bramkę i wygrali to spotkanie 4:3.
Grad goli padł także w pojedynku KS CK Troszyn - Wkra Sochocin, a sytuacja zmieniała się jak w
kalejdoskopie. Wszystko zaczęło się w 11 minucie, a na prowadzenie sochocinian, po podaniu Krzysztofa
Dzięgielewskiego, wyprowadził Fabian Lewandowski. Gospodarze odpowiedzieli golem w 18 minucie, a
kolejne trafienie zaliczyli w 26. Sytuacja się odwróciła, teraz to sochocinianie gonili wynik. I dogonili tuż
przed przerwą. W polu karnym faulowany był Dzięgielewski, a rzut karny wykorzystał Emil Kuciński. W 63
minucie ponownie Wkra była bliższa zwycięstwa, kiedy kolejne udane zagranie Krzysztofa
Dzięgielewskiego na trzeciego gola zamienił Damian Makowski. Po dziewięciu minutach ponownie jednak
był remis, a kalejdoskop zatrzymał się w 75 minucie, kiedy to boisko z powodu drugiej żółtej kartki
musiał opuścić Fabian Lewandowski i osłabieni sochocinianie zdobyć zwycięskiej bramki już nie byli w
stanie.
Trzecia z naszych drużyn, Gladiator Słoszewo także grał na wyjeździe. I choć teoria w piłce nie ma
idealnego zastosowania, to trudno było przewidywać, że w starciu ze zdecydowanym liderem okręgówki Koroną Szydłowo ma jakiekolwiek szanse. I niespodzianki rzeczywiście nie było, już po 27 minutach
gospodarze prowadzili 5:0, a zakończyło się wynikiem 7:2. Warto tylko odnotować, że dla słoszewian
trafili Grzegorz Słodownik i Kamil Dobiasz.
Okręgówka jeszcze raz
I właśnie zespoły ligi okręgowej już nie tylko formalnie, ale praktycznie zakończą jesienne granie. Jedynie
bowiem w tej lidze rozegrana zostanie jeszcze jedna kolejka z wiosny.
Wkra Sochocin zagra w sobotę na własnym boisku z ostatnim w tabeli Kryształem Glinojeck, a z drugim
meczem jest problem. A chodzi o derbowy pojedynek Gladiatora z Soną. Wiadomo, że jeszcze w jednym
spotkaniu słoszewianie nie mogą grać na własnym (zawieszonym przez związek) boisku, a miejsce i
termin rozegrania tego pojedynku - do chwili zamykania tego numeru Płońszczaka - nie były jeszcze
znane. Przypomnijmy, że już poprzedni mecz z Borutą Kuczbork Gladiator odwołał i jeśli rywale nie
wyrażą zgody na grę w innym terminie, to formalnie zostanie podtrzymany walkower (na razie tak jest to
ujmowane w tabeli).
Artur Kołodziejczyk, Krzysztof Lewandowski, Łukasz Majkowski
Zdjęcia z pucharu w Galerii
FINAŁ OKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI
16.11. Konopianka Konopki - Jutrzenka Unieck 3:2 (3:2)
bramki: samobójcza (1), Stolarski (25, rzut wolny).
Jutrzenka: Michał Szymański - Piotr Kwieciński, Mateusz Więckowski (80, Michał Ługowski), Łukasz
Przybyszewski, Przemysław Stolarski, Dawid Bloch, Janusz Pajewski (60, Paweł Osowski), Sławomir
Jóźwiak, Paweł Borzykowski, Daniel Słojewski (70, Patryk Baczewski), Mariusz Borzykowski.
IV LIGA
16.11. Ostrovia Ostrów Maz. - Błękitni Raciąż 0:3 (0:2)
bramki: Kowalski (39, asysta Kopecki), Kowalski (45, asysta Boniewski), Kowalski (50, asysta Kopecki).
Błękitni: Kamil Kalinowski - Mariusz Unierzyski, Jarosław Żebrowski, Mariusz Mikłowski, Arkadiusz
Wróblewski, Kamil Boniewski, Dawid Dębkowski, Jarosław Unierzyski, Bartłomiej Derbin, Marcin Kowalski,
Mariusz Kopecki.
Wyniki pozostałych meczów XVIII (pierwszej rundy wiosennej) kolejki (16-17.11.): * Wisła II Płock - MKS
Polonia Warszawa 2:0 * Bzura Chodaków Sochaczew - Bug Wyszków 0:3 * MKS Przasnysz - KS Łomianki
1:0 * Narew Ostrołęka - Wkra Żuromin 4:0 * Błękitni Gąbin - Naprzód Skórzec 1:0 * Mazur Gostynin MKS Ciechanów 0:2 * Mławianka Mława - Amator Maszewo 0:0 * Czarni Węgrów - Korona Ostrołęka 3:1.
tabela
LIGA OKRĘGOWA
16.11. KS CK Troszyn - Wkra Sochocin 3:3 (2:2)
bramki: Lewandowski (11, asysta Dzięgielewski), Kuciński (44, rzut karny po faulu na Dzięgielewskim),
Makowski (63, asysta Dzięgielewski).
Wkra: Dawid Kołodziejczyk - Radosław Jakubiak, Damian Makowski, Hubert Szczeczko, Fabian
Lewandowski, Dawid Nawrocki, Emil Kuciński, Michał Stanisławski (45, Radosław Woliński), Paweł Popin
(87, Robert Niepytalski), Krzysztof Dzięgielewski, Piotr Wypyszyński.
czerwona kartka: Lewandowski (75).
16.11. Sona Nowe Miasto - Iskra Krasne 3:4 (2:1)
bramki: Ernest (32,karny po faulu na Kraszewskim), Elak (38, asysta Ernest), Ernest (69, asysta
Kraszewski).
Sona: Hubert Ostrowski - Marcin Chyczewski, Konrad Wiktorowicz, Michał Bandurski, Marcin
Szwejkowski, Krzysztof Kowalczyk (65, Marcin Macias), Michał Elak (58, Arkadiusz Falęcki), Łukasz
Młudzikowski, Sebastian Małecki, Rafał Kraszewski, Michał Ernest.
16.11. Korona Szydłowo - Gladiator Słoszewo 7:2 (5:1)
bramki: Słodownik (34, asysta Żelasko), Dobiasz (65, asysta Giranowski).
Gladiator: Kamil Figaciński - Kamil Pergoł (80, Marcin Morawski), Robert Jadczak, Adam Zając, Hubert
Popiołkowski (48, Patryk Giranowski), Michał Gołaszewski, Łukasz Kucharzak, Kamil Dobiasz, Tomasz
Koniec, Artur Żelasko, Grzegorz Słodownik.
Wyniki pozostałych meczów XVI (pierwszej rundy wiosennej) kolejki (16-17.11): * Boruta Kuczbork Kryształ Glinojeck 4:1 * Nadnarwianka Pułtusk - Mazowsze Jednorożec 3:1 * Wkra Bieżuń - Wieczfnianka
Wieczfnia 2:2 * Żbik Nasielsk - Tęcza Ojrzeń 2:1 * Tęcza Łyse - Makowianka Maków Maz. 2:1.
W XVII (drugiej rundy wiosennej) kolejce (sob.-niedz. 23-24.11.) zagrają: * Korona Szydłowo - Boruta
Kuczbork * Gladiator Słoszewo - Sona Nowe Miasto (w trakcie ustalania, prawdopodobnie Płońsk,
niedziela 24.11., g. 13.30) * Iskra Krasne - Tęcza Łyse * Makowianka Maków Maz. - Żbik Nasielsk *
Tęcza Ojrzeń - Wkra Bieżuń * Wieczfnianka Wieczfnia - Nadnarwianka Pułtusk * Mazowsze Jednorożec KS CK Troszyn * Wkra Sochocin - Kryształ Glinojeck (Sochocin, sobota 23.11., g. 12).
tabela
III LIGA KOBIET
Zaległy mecz VIII kolejki (16.11.): * Sportowa Czwórka II Radom - Marysin Warszawa 6:2.