5:1 dla zespołu z Nowego Miasta w starciu z Orlętami

Płońszczak - Gazeta lokalna - Płońsk, Raciąż, Baboszewo, Czerwińsk, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo
5:1 dla zespołu z Nowego Miasta w starciu z Orlętami Baboszewo
Sona odrodziła się w derbowym bojuPo dwÃłch kolejkach bez wygranej (porażka i remis) Sona na ścieżkę
zwycięstwa ponownie wkroczyła podczas derbowego starcia z baboszewskimi Orlętami.W tabeli nie
przyniosło to jednak żadnego efektu bo zarÃłwno lider - MKS Przasnysz (4:1 z Wieczfnianką) jak i
wicelider - Boruta Kuczbork (3:0 z Błękitnymi Raciąż) także wygrali swoje spotkania.Zupełnie
przeciwstawne, pesymistyczne, a nawet tragiczne informacje dochodzą z obozu słoszewian. W niedzielę
Gladiator 0:8 przegrał z Iskrą Krasne i „słychać―, że mÃłgł to być ostatni ich mecz w
okręgÃłwce.Sześć goli w derbachKolejny derbowy pojedynek mamy za sobą. Tym razem do Nowego
Miasta przyjechała drużyna baboszewskich Orląt i zaliczyła kolejną porażkę, co ciekawe dając sobie
strzelić, po raz trzeci z rzędu, pięć bramek.Przebieg tego spotkanie najlepiej obrazuje wynik - pierwsza
połowa remisowa, podobnie jak gra, w ktÃłrej obie drużyny stworzyły sobie po kilka klarownych sytuacji,
natomiast druga odsłona derbowego spektaklu to już pełna dominacja Sony, ktÃłra w dobrym stylu
dorzuciła do wyniku kolejne cztery bramki.
Sona do derbowego spotkania przystąpiła w swoim niemalże optymalnym ustawieniu. Zabrakło tylko
Konrada Wiktorowicza, ktÃłrego godnie zastąpił debiutujący Michał Małecki. Pojawił się też w drugiej
połowie Łukasz Ferski, ktÃłrego kontuzja nie okazała się tak groźna, na jaką wyglądała.
Drużyna Orląt zaś tradyjnie już w tym sezonie zagrała osłabiona (brak: Rafała Wiśniewskiego, Pawła
Lewandowskiego, Marcina Osowskiego, Jacka Klimkiewicza, a tylko pierwsze 45 minut mogli grać Marek i
Radosław Charzyńscy). Z wielkim polotem spotkanie rozpoczęli jednak baboszewianie. Już w 3 minucie
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marka Charzyńskiego strzałem głową piłkę do siatki skierował Andrzej
Masiak. Chwilę pÃłźniej Orlęta miały podobną sytuację, ale tym razem Masiak posłał piłkę obok
słupka.Sona swojego pierwszego gola zdobyła w 12 minucie, a gol był rzadkiej urody, bo Czarek
Prusinowski skutecznie przymierzył bezpośrednio z rzutu rożnego piłkę.Pięć minut pÃłźniej ponownie na
prowadzenie mogli wyjść goście, ale szczęścia zabrakło Arturowi Piotrowskiemu, po strzale ktÃłrego piłka
trafiła w poprzeczkę. Odrobiny szczęścia zabrakło także obrońcy Sony, Dariuszowi Kordowskiemu w 26
minucie, ktÃłrego uderzenie wylądowało na słupku. Tuż przed przerwą padł drugi gol dla Orląt, jednak nie
został on uznany (sędzia odgwizdał spalonego). Po przerwie na boisku istnieli już tylko gospodarze.
Orlęta stać było jedynie na oddanie jednego groźnego strzału (Artur Piotrowski) w 75 minucie. Sona
natomiast z dużą łatwością stwarzała sobie sytuacje bramkowe, a prowadzenie objęła szybko, bo już po
pięciu minutach drugiej części gry, kiedy podanie Mateusza Chyczewskiego wykończył Paweł Radomski.
Potem sytuacje miał jeszcze Artur Bieniek (strzał obok bramki), gol Łukasza Ferskiego padł ze spalonego,
a swojej szansy nie wykorzystał też nie trafiając w idealnej sytuacji Chyczewski. Nieskuteczność Sona
przełamała w 73 minucie, a obronę Orląt rozmontował w polu karnym duet Prusinowski-Bieniek. Ten
pierwszy podawał, ten drugi zdobył trzeciego gola. Na 10 minut przed końcem spotkania gospodarze już
bezapelacyjnie rozstrzygnęli losy tego meczu, a skutecznie z rzutu wolnego przymierzył Dariusz
Kordowski.W ostatniej minucie „na deser― sobotnich derbÃłw, pięknie „w okienko― z
rzutu wolnego uderzył Czarek Prusinowski ustalając wynik spotkania na 5:1.Męki raciążan w
KuczborkuOpromienieni czterema zwycięstwami z rzędu i perspektywą pogoni czołÃłwki Błękitni Raciąż
pojechali w sobotę na superegzamin do Kuczborka, by zmierzyć się z wiceliderującą Borutą.I niestety nie
zaliczyli tego egzaminu.Swojego dnia nie miał tym razem, tak dobrze spisujący się w wielu spotkaniach,
bramkarz Marcin Cichowicz.A zaczęło się już w 11 minucie, kiedy właśnie po błędzie bramkarza raciążanie
przegrywali 0:1.Kontynuacja ciągu nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem Marcina Cichowicza miała miejsce
w 32 minucie, kiedy bramkarz Błękitnych - po błędzie obrony - ratował się faulem. Drużyna przypłaciła to
stratą, po rzucie karnym, drugiego gola, a on sam ujrzał żÃłłty kartonik.A drugą kartkę, w konsekwencji
czerwoną, obejrzał Cichowicz w 70 minucie, kiedy po stracie trzeciego gola sędzia ukarał go za
niesportowy gest wobec kibicÃłw.Tak raciążanie rozwiali nadzieję na punkty w Kuczborku, choć
przynajmniej trzykrotnie mogli losy tego meczu rÃłwnież odwrÃłcić.Po raz pierwszy w 16 minucie
(gospodarze prowadzili wÃłwczas 1:0), kiedy uderzenie Łukasza Marciniaka obronił bramkarz, a będący w
idealnej sytuacji Robert Żochowski jednak nie trafił.Napastnik raciążan mÃłgł zdobyć - wręcz powinien gola rÃłwnież w 65 minucie, kiedy po akcji, Piotra Szpojankowskiego uderzył na bramkę z kilku metrÃłw,
ale piłka przypadkowo odbiła się od nogi obrońcy i minęła słupek.Goście mieli też pretensje o sytuację z
57 minuty, kiedy po uderzeniu Łukasza Marciniaka z rzutu wolnego, piłkę ręką zatrzymał obrońca, ale
sędzia uznał, że miało to miejsce tuż przed polem karnym i jedenastki dla Błękitnych nie było. W
ostatnich minutach, grających już w dziesiątkę raciążan, dwukrotnie przed jeszcze wyższą porażką
uratował zmiennik Marcina Cichowicza - Tomasz Kuligowski.Gladiator - czy po raz ostatni?A już całkowity
kolejny koszmar przytrafił się w niedzielę Gladiatorowi. Do Słoszewa przyjechała tym razem Iskra Krasne
i grając naprawdę słabo zdołała pokonać słoszewian aż 8:0.Gospodarze grali jedynie do przerwy, będąc
nawet kilkakrotnie blisko zdobyczy bramkowej (Maciej Burcz, Marcin Garlicki i Radosław Kozarzewski),
ale i tak pierwszą połowę skończyli z dwubramkową stratą (gole w 2 i 44 minucie). A drugą połowę, z
punktu widzenia relacjonowania gry Gladiatora, można podsumować jednym zdaniem. Goście zdobyli
kolejnych sześć goli, a gospodarze mocno im w tym nie przeszkadzali.W Słoszewie głośno mÃłwiło się w
Kreator PDF
Utworzono 8 March, 2017, 22:55
niedzielę, że z powodu braku składu może to być ostatni mecz Gladiatora w okręgÃłwce.Teraz derby w
RaciążuA już w sobotę (g. 14) kolejne emocje derbowe - tym razem rÃłwnież z udziałem Sony, ktÃłra
jedzie na mecz z Błękitnymi Raciąż. Baboszewskie Orlęta na własnym boisku (niedziela, g. 15) podejmą
bardzo dobrze spisującą się szydłowską Koronę, a Gladiator... nie wiadomo czy dojedzie na mecz z Wkrą
Bieżuń.Artur Kołodziejczyk, Jacek Wardzyńskifoto: Jacek Wardzyński, Artur KołodziejczykWięcej zdjęć w
Sona Nowe Miasto - Orlęta Baboszewo 5:1 (1:1)bramka: dla Sony - C. Prusinowski (12, bezpośrednio z
rzutu rożnego), Radomski (50, asysta Chyczewski), Bieniek (73, asysta C. Prusinowski), Kordowski (84,
asysta C. Prusinowski), C. Prusinowski (89, asysta Kozłowski); dla Orląt - Masiak (3, asysta Marek
Charzyński).Sona: Rafał Wieczorkowski - Piotr Milewski, Krzysztof Brudzyński, Dariusz Kordowski, Marcin
Szwejkowski, Mateusz Chyczewski (86, Paweł Kozłowski), Jarosław Prusinowski (61, Łukasz Ferski),
Cezariusz Prusinowski, Michał Małecki, Paweł Radomski (76, Krzysztof Kowalczyk), Artur Bieniek (88,
Łukasz Szwejkowski).
Orlęta: Marcin Karwowski - Grzegorz Grzanewicz, Andrzej Masiak, Rafał Karcz, Radosław Charzyński (46,
Łukasz Adamiak), Adam Mak (86, Jacek Markwat), Marek Karwowski, Artur Piotrowski, Bartosz Adamiak
(80, Marcin Charzyński), Mateusz Solecki, Marek Charzyński (46, Paweł Lewandowski).sobota, 6.10.
Boruta Kuczbork - Błękitni Raciąż 3:0 (2:0)Błękitni: Marcin Cichowicz - Łukasz Gosik, Paweł Kopczyński,
Kamil WrÃłblewski, Tomasz Kędzierski, Piotr Szpojankowski, Krzysztof Poczmański (80, Rafał
Bieńkowski), Łukasz Marciniak, Paweł Kalman (71, Paweł Szpojankowski), Robert Żochowski (71, Tomasz
Kuligowski), Jarosław Żebrowski.
czerwona kartka: Cichowicz (70).Niedziela, 7.10.
Gladiator Słoszewo - Iskra Krasne 0:8 (0:2)Gladiator: Rafał Cieśliński - Dawid Kopeć, Marcin Raczkowski,
Bartosz Karpiński (78, Marcin Dąbrowski), Artur Żelasko, Paweł Szulant, Andrzej Bąkiewicz, Marcin
Stańczak, Marcin Garlicki, Radosław Kozarzewski, Maciej Burcz.Pozostałe wyniki VIII kolejki (6-7.10.):
* Korona Szydłowo - Wkra Bieżuń 2:0 * Tęcza Ojrzeń - MKS II Mława 3:1 * Makowianka MakÃłw
Mazowiecki - Korona II Ostrołęka 2:1 * Wieczfnianka Wieczfnia - MKS Przasnysz 1:4.W IX kolejce (1314.10.) zagrają: * Błękitni Raciąż - Sona Nowe Miasto (Raciąż, sobota 13.10., g. 14) * Orlęta Baboszewo