GZ LZS Darłowo sekcja warcabowa Jeżyczki
osiągnięcia w 2012 roku
X Mistrzostwa Powiatu Sławieńskiego – Jeżyczki, 20 marca:
Na osiemnaście miejsc medalowych warcabiści z GZ LZS Darłowo zajęli XV;
W zawodach brały udział dzieci i młodzież ze szkół Gminy Darłowo, Malechowo, Postomino i
Sławno.
I Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych ,,PODKARPACKIE 2012”
Solina 14-21 kwietnia.
W Solinie po raz pierwszy odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach
Umysłowych, która zgromadziła ponad 700 uczestników.
Młodzież rywalizowała w trzech dyscyplinach: warcaby, szachy oraz brydż. Na Olimpiadzie nie
zabrakło naszych warcabistów, reprezentując Klub GZ LZS Darłowo sekcja warcabowa Jeżyczki
w kategorii klubów zostali sklasyfikowani na V m-cu, takie samo miejsce zajęli również w
klasyfikacji Województw. Najwyższy wynik zanotowała Daria Babiak V m-ce, a Jej koleżanki
klubowe były odpowiednio Karolina Kołodziej XI, a Julia Mezgier XIV. Wśród chłopców Piotr
Stalko był XIV, Kornas Kacper XIX, Karasek Krzysztof XXII, Mezgier Marcel XXIII,
Markowski Patryk XXX.
Podczas trwania Olimpiady rozegrano również XXX Indywidualne Mistrzostwa Juniorek i
Juniorów Młodszych w grze błyskawicznej. W Kategorii dziewcząt Daria była VII, Karolina VIII,
a Julia IX. Natomiast wśród chłopców Piotr był XVI, Marcel XVII, Krzysztof XXII, Kacper
XXIV, a Patryk XXV.
XXX Mistrzostwa Polski oraz VI Młodzieżowy Puchar Polski- Sztutowo 27 kwiecień – 1 maj:
Brązowy medal w grze błyskawicznej w kategorii Juniorów wywalczył Daniel Skowronek, na
długi czas uplasował się na m-cu VIII.
Miejsca pozostałych zawodników:
Kategoria młodziczek do lat 10:
- Daria Wasieńko – VIII m-ce (gra na długi czas), IX m-ce (gra błyskawiczna).
- Natalia Jóźwik – XV m-ce (gra na długi czas), XII m-ce (gra błyskawiczna).
Kategoria młodzików do lat 10:
- Kacper Świątek – VI m-ce (gra na długi czas).
- Gracjan Masternak – X IV m-ce (gra na długi czas), XV m-ce gra błyskawiczna.
Kategoria młodziczek do lat 13:
- Sandra Pietruk – XI m-ce (gra na długi czas), XV m-ce (gra błyskawiczna).
- Karolina Babiak – XIV m-ce (gra na długi czas), VII m-ce (gra błyskawiczna).
- Nikola Przybysz – XVI m-ce (gra na długi czas), XII m-ce (gra błyskawiczna).
Kategoria młodzików do lat 13:
- Krzysztof Labuda – XIII m-ce (gra na długi czas), XI m-ce (gra błyskawiczna).
Kategoria Juniorek:
- Katarzyna Dęga – VI m-ce (gra na długi czas).
- Dorota Dęga – VII m-ce (gra na długi czas).
W kadrze na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (Dnieprodzierżyńsk, Ukraina – 1-7 sierpień 2012)
jako rezerwowi pojawiają się Kacper Świątek oraz Katarzyna Dęga
IV Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego – Jeżyczki 23 maj:
Na dwadzieścia cztery miejsc medalowych warcabiści z GZ LZS Darłowo zajęli XVIII.
W Mistrzostwach grali uczniowie Szkół z całego woj. zachodniopomorskiego.
XIX Drużynowe Mistrzostwa Polski oraz VI Drużynowy Puchar Polski,
14-17 czerwca Dąbki;
Gminę Darłowo reprezentowało 27 warcabistów sekcji warcabowej z Jeżyczek, która zdobyła trzy
medale. Karolina Babiak oraz Nikola Przybysz zostały v-ce Mistrzyniami Polski w kategorii
młodziczek do lat 10. Ich starsze koleżanki Karolina Kołodziej oraz Julia Mezgier zdobyły
brązowy medal w kategorii juniorek młodszych. Na III miejscu również zakończyły zmagania
Daria Babiak, Katarzyna Dęga oraz Dorota Dęga w kategorii juniorek.
XIV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 01-07 sierpień, Dnieprodzierżyńsk (UKRAINA)
Debiut Kacpra Świątka, który zajął 22 miejsce w turnieju głównym oraz 21 miejsce w grze
błyskawicznej (5 min+3s) - kategoria młodzików do lat 10.
XXIX Mistrzostwa Polski Kobiet w grze błyskawicznej 25 sierpień, Dąbki;
Najwyżej sklasyfikowana Sylwia Dęga-Zamrzycka
XXXVI Mistrzostwa Polski Kobiet – Dąbki 25-29 sierpień;
Najwyżej sklasyfikowana Daria Babiak
IX Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet 30.08-02.09.2012, Dąbki;
Brązowe medalistki: Babiak Daria, Dęga Katarzyna, Dęga-Zamrzycka Sylwia, Grabowska Jolanta
I Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w grze błyskawicznej– Dąbki 2 wrzesień;
Brązowe medalistki: Babiak Daria, Dęga-Zamrzycka Sylwia, Grabowska Jolanta
XXXIX Centralny Turniej Warcabowy o ,,Kryształowy Kamień”Darłowo, 13-16 wrzesień 2012;
Na trzecim miejscu uplasował się Daniel Skowronek, Katrzyna Dęga była najlepsza wśród kobiet.
XIX Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS – Głaz 6-9 grudnia.
Cztery medale dla sekcji z Jeżyczek. W kategorii wiekowej do lat 10 wśród dziewcząt I miejsce
zajęła Natalia Jóźwik (najmłodsza zawodniczka Mistrzostw). Ze złotego krążka cieszyła się
również w kategorii wiekowej do lat 16 Daria Babiak. Karolina Babiak (kat. do lat 13) oraz
Daniel Skowronek (kat. do lat 19) sięgnęli po brązowe medale. Natomiast aż trzech zawodników
zajęło najbardziej nie lubiane przez sportowców IV m-ce: Sylwia Dęga-Zamrzycka wśród kobiet,
Karolina Kołodziej oraz Piotr Stalko w kategorii do lat 16.
Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych i Juniorek 15-22 grudnia, Hijken (HOLANDIA)
W Mistrzostwach debiutowała Daria Babiak, która uplasowała się na miejscu XIII - kategoria
juniorka młodsza. Kierownikiem Polskiej Kadry była Sylwia Dęga-Zamrzycka.
Świetlicowa Liga Warcabowa
Przez cały 2012 rok graliśmy cykliczny Turniej Ligowy, w którym biorą udział m.in. warcabiści z
Uczniowskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Sprint” ze Sławna oraz dzieci ze Szkoły
Podstawowej w Staniewicach.
W tych cyklicznych turniejach brało udział 79 warcabistów.
Łącznie w 2012 roku warcabiści z Jeżyczek zdobyli 43 medale (10 Mistrzostw Polski, 18
Mistrzostw Województwa oraz 15 Mistrzostw Powiatu). Na swoje sukcesy pracowali wiele godzin
uczestnicząc w treningach, rozwiązując zadania warcabowe oraz jeżdżąc na turnieje – wspólnie