XIX Międzynarodowy Turniej Piłkarski Oldbojów

Gmina Włoszakowice
Na kilka dni przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej - EURO 2012 Włoszakowice zostały wprowadzone
w piłkarską atmosferę za sprawą rozegranego tu XIX Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Oldbojów o
Puchar Wójta Gminy Włoszakowice (02.06.2012).
Przed rozpoczęciem turnieju jego uczestników i publiczność powitał fundator pucharu - Stanisław
Waligóra wójt gminy Włoszakowice. W swoim powitaniu wójt wspomniał i pozdrowił również nieobecnych drużynę z Grossalmerode z Niemiec, która krótko przed imprezą poinformowała, że nie może wziąć
udziału w spotkaniu.
Po oficjalnym otwarciu, które odbyło się pod Pałacem Sułkowskich, drużyny przy wtórze Kapeli
Dudziarskiej z Bukówca Górnego, w towarzystwie strzelców Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego i
cheerleaderek przemaszerowały na boisko w parku, gdzie odegrane zostały hymny narodowe –
Republiki Czeskiej i Polski oraz hymn Unii Europejskiej.
{jgflv file:=[/zasoby/filmy/turniej_oldbojs/IMG0583.flv] width:=[560] height:=[304] autostart:=[false]}
Turniej oldbojów rozpoczął się w samo południe. Wzięło w nim udział pięć drużyn piłkarskich - Pogoń
Śmigiel, Elita Lubin, Ramol Mochy, Sokół Włoszakowice oraz zaprzyjaźniona drużyna Jiskra Èervená Voda
z Czech. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, w rezultacie czego każda z
drużyn zagrała cztery mecze.
Po zaciętych walkach, które rozsądzali arbitrzy z OZPN Leszno, ostatecznie wyłoniony został zwycięzca
tego turnieju. Została nim drużyna Pogoń Śmigiel. Następne miejsca kolejno zajęli:
2. Elita Lubin
3. Sokół Włoszakowice
4. Jiskra Èervená Voda
5. Ramol Mochy
Puchar dla najlepszego strzelca trafił do rąk Grzegorza Kurpisza grającego w Pogoni Śmigiel.
Organizatorami XIX Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Oldbojów o Puchar Wójta Gminy
Włoszakowice byli - Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Włoszakowice oraz gmina Włoszakowice.
více Występ cheerleaderek z ZSO Włoszakowice
{jgflv file:=[/zasoby/filmy/turniej_oldbojs/IMG0589.flv] width:=[560] height:=[304]
autostart:=[false]}