Sezon narciarski 2013/14 można rozpatrywać z punktu widzenia osiągnięć sportowych a z
drugiej strony z punktu realizacji założeń treningowych.
Pod względem zajęć sportowych dziwna i krótka zima nie spełniła do końca oczekiwań trenerów.
Co prawda listopadowy wyjazd na lodowiec był bardzo udany, ale obóz w Andalo to typowa narciarska
droga „przez mękę”. Wyjazdy weekendowe do Czarnej Góry też nie mogły być zrealizowane ze względu
na brak śniegu. Mimo tych przeciwności losu wyniki sportowe naszych zawodników potwierdziły
przynależność do amatorskiej czołówki w kraju. Po raz czwarty zawodnicy UKS 16 GIGANT zdobyli tytuł
drużynowego Mistrza Polski UKS-PZN, a Natalia Matusiak indywidualnie wygrała swoją kategorię
wiekową uzyskując również najlepszy czas zawodów wśród wszystkich startujących.
Na Amatorskich Mistrzostwach Polski Family Cup – Szymon Chojnacki i Wojciech Żółtowski
zdobyli złote medale, Antoni Potrykowski i Tomasz Romanowski zostali srebrnymi medalistami, a
Przemysław Pers i Piotr Pastok stanęli na najniższym stopniu podium z brązowymi medalami. W
Mistrzostwach Wielkopolski wygraliśmy cztery kategorie wiekowe (Ania Skorupska, Hubert Walicki,
Przemysław Pers i Szymon Chojnacki), dwukrotnie nasi zawodnicy zdobyli srebrne medale (Antoni
Potrykowski i Katarzyna Skorupska), a trzecie miejsca wywalczyli Agnieszka Pers, Oliwia Gałdyńska,
Szymon Życki, Weronika Czubak i Aleksandra Chojnacka.
Dobrze wypadliśmy w Grand Prix Poznania – swoje kategorie wiekowe wygrali: Agnieszka Pres,
Antoni Potrykowski, Oliwia Gałdyńska i Alex Ślusarczyk. Na drugim miejscu uplasowali się Ania
Skorupska, Hubert Walicki, Przemysław Pers, Katarzyna Skorupska, Grzegorz Piątkowski, Aleksandra
Chojnacka i Wojciech Żółtowski, natomiast brąz zdobyli: Oliwia Konieczna i Kamila Cibicka.
Jeszcze lepiej wypadły zawody o Puchar Poznania w slalomie równoległym. Zwyciężyli:
Agnieszka Pers, Antoni Potrykowski, Katarzyna Skorupska, Grzegorz Piątkowski i Aleksandra Chojnacka.
Drugie miejsca wywalczyli: Hubert Walicki, Oliwia Gałdyńska i Alex Ślusarczyk. Na trzecim stopniu
podium stanęli: Oliwia Konieczna i Kamila Cibicka.
Na szczególne uznanie w sezonie 2013/14 zasługuje Natalia Matusiak, która w profesjonalnych
zawodach młodzieżowego Pucharu Polski – Bachleda Tauron Cup zajęła drugie miejsce.
Oczywiście nie byłoby tych sukcesów bez pomocy Rodziców i Sponsorów, którym w imieniu
Zarządu klubu dziękuję. Przede wszystkim słowa uznania należą się firmom „ KUPIEC”, „INC SA”, REHASPORT CLINIC”, „QUEST GROUP”, „USŁUGI GEODEZYJNE – MACIEJ MADRY”, „INFO-PROTECT ” i
KRZYSZTOF RODZIEWICZ. Z pieniędzy uzyskanych od darczyńców zakupiliśmy w tym sezonie: