Aleksandra Urbańczyk zdobyła srebrny medal.

1z1
Damian Bąbol 2007-12-16, ostatnia aktualizacja 2007-12-17 09:00:32.0
W Debreczynie, w finale Mistrzostw Europy na 100 m stylem zmiennym pływaczkę z Łodzi wyprzedziła tylko
niepokonana od dawna Finka Hanne-Marie Seppaelae. - Mimo Ŝe nie byłam pierwsza jestem bardzo szczęśliwa. Ten
srebrny medal to naprawdę duŜe osiągnięcie - cieszyła się 20-letnia Urbańczyk. Zawodniczka Trójki Łódź ustanowiła
przy okazji nowy rekord Polski.
Wicemistrzostwo Europy na 25-metrowym basenie to wielki sukces, bo przed zawodami na Węgrzech wydawało się,
Ŝe Urbańczyk nie jest w najlepszej formie. W ostatnich mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim spisała się
poniŜej oczekiwań - w swoich koronnych konkurencjach zdobyła tylko dwa brązowe medale. Nieudany występ, jej
trener Marek Młynarczyk tłumaczył problemami zdrowotnymi. Ale w Debreczynie, w finale 100 m stylem zmiennym
łodzianka była juŜ w znakomitej dyspozycji. Po przepłynięciu dwóch długości motylkiem i grzbietem była na pierwszym
miejscu. Dopiero po zmianie stylu na klasyczny Urbańczyk straciła pozycję liderki, właśnie na rzecz Finki. Niestety
dystans do Seppaelae był zbyt duŜy, by ją dogonić.
Srebro zdobyte w Debreczynie, to kolejny medal Urbańczyk w Mistrzostwach Europy. Rok temu w Helsinkach zdobyła
brąz na 200 metrów stylem zmiennym, w 2005 roku w Trieście srebro na tym samym dystansie, a trzy lata temu w
Wiedniu aŜ dwa medale - złoto na 100 metrów i srebro na dwa razy dłuŜszym dystansie.
Dobrze na Węgrzech zaprezentował się takŜe łodzianin Marcin Babuchowski, który zajął dziewiąte miejsce na 200 m