III Dni Ostrowitego

(poniedziałek, 05 lipiec 2010) - Nadesłał Administrator - Ostatnia aktualizacja (wtorek, 06 lipiec 2010)
W czerwcowy, słoneczny weekend 26.-27. po raz trzeci odbyło się święto Gminy Ostrowite - Dni
Ostrowitego.
W sobotni poranek, już od godz. 6.00, dwudziestu pięciu wędkarzy rywalizowało na akwenie Jeziora
Ostrowickiego o Puchar WÃłjta Gminy Ostrowite. W kategorii JuniorÃłw najlepszy okazał się Tymoteusz
Wygocki (1770 pkt). Kolejne miejsca zajęli: Adam Ratajewski (500 pkt), Przemysław Paluszyński (280
pkt), Łukasz Nowaczyk (80 pkt) oraz Mateusz Kowalski (40 pkt). W kategorii SeniorÃłw pierwsze miejsce
zajął Marek Nowak z imponującym wynikiem 4 390 pkt. Na kolejnych miejscach uplasowali się kolejno:
Roman Markiewicz (1400 pkt), Jan KrÃłl (1100 pkt), Sebastian Majewski (880 pkt), Marcin Przywarty
(860 pkt), Łukasz Banaszak (690 pkt), JÃłzef Czapski (560 pkt), Marek Kowalski (480 pkt), Lech
Wojtyniak (350 pkt) oraz Henryk Ignaszewski (320 pkt).
Kolejnym punktem Dni Ostrowitego był turniej plażowej piłki siatkowej, ktÃłry odbywał się na boiskach
przy sali gimnastycznej w Ostrowitem. Tutaj najlepszą drużyną okazała się para Krzysztof Kluczyński i
Sebastian Skierka. II miejsce wywalczyła para Michał Kolan oraz Mateusz Dymowski, natomiast na
trzecim miejscu znaleźli się Mariusz Nowak wraz z Damianem Mierzejewskim.
Następnie impreza została przeniesiona na płytę stadionu sportowego, gdzie o 16.30 Sekretarz Gminy
Ostrowite - Grażyna Tylman oficjalnie powitała wszystkich uczestnikÃłw.
W dalszej części odbyły się gry i zabawy dla dzieci przeprowadzone przez nauczycieli wychowania
fizycznego, po ktÃłrych odbył się koncert zespołu AD/HD, w skład ktÃłrego wchodzą utalentowani
uczniowie i absolwenci Gimnazjum im. Polskich OlimpijczykÃłw w Ostrowitem.
Około godziny 23.30 odbył się występ gwiazdy disco polo - zespołu AKCENT.
Pierwszy dzień święta Gminy zakończył się dyskoteką z zespołem Discover.
Drugi dzień imprezy rozpoczęła Mszą Święta odprawiona w Kościele p.w. M.B. Częstochowskiej w
Ostrowitem. Następnie na scenie stadionu sportowego w Ostrowitem zaprezentowali się uczniowie ze
Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Giewartowie, Szkoły Podstawowej im. Ludwiki
Jakubowicz w Ostrowitem oraz Gimnazjum im. Polskich OlimpijczykÃłw w Ostrowitem.
Kolejnym punktem imprezy był program artystyczno - zabawowy dla dzieci.
Jednym z głÃłwnych punktÃłw obchodÃłw III Dni Ostrowitego był turniej sołectw przeprowadzony przez
nauczycieli wychowania fizycznego z panem Pawłem Kolanem na czele.
Ostatecznie po zaciętej rywalizacji dziesięciu drużyn sołeckich Puchar Przewodniczącego Rady Gminy
Ostrowite powędrował do sołectwa Kąpiel. Drugie miejsce wywalczyło sołectwo Jarotki, a trzecie Siernicze Wielkie. Na kolejnych pozycjach uplasowały się drużyny: 4. - Szyszłowo, 5. - egzekwo Grabina i
Ostrowite, 6. - Tomaszewo, 7. - Mieczownica, 8 - GiewartÃłw, 9. - Naprusewo.
Nie miejsca jednak były tutaj najważniejsze lecz wspÃłlna zabawa i integracja mieszkańcÃłw.
W dalszej części obchodÃłw miało miejsce udekorowanie zwycięzcÃłw zarÃłwno zawodÃłw wędkarskich,
turnieju piłki siatkowej, jak i turnieju sołectw. Rozstrzygnięty został rÃłwnież konkurs Gazety Słupeckiej,
jak i loteria losowa przygotowana przez organizatorÃłw imprezy.
Kolejnym punktem imprezy był recital Pauliny Staszak.
O godz. 21.30 rozpoczął się występ gwiazdy wieczoru - zespołu Junior, po ktÃłrym odbyła się dyskoteka.