Aktywny weekend w obiektach PCS

Ostatni weekend ferii zimowych obfitował w wydarzenia sportowe na obiektach PCS. W sobotę 23 lutego na sali
gimnastycznej PCS miał miejsce Maraton Fitness. Od godziny 16:00 uczestnicy imprezy próbowali swoich sił w
trzech modułach zajęciowych: step, płaski brzuch i TBC. Ponad 30 osób przez 3 godziny, przy dźwiękach muzyki
skutecznie spalało kalorie. W przerwach można było skorzystać z bezpłatnych porad kosmetycznych i
dietetycznych. Swoich konsultantów w tej dziedzinie miały firmy SHEA i Mary Kay.
W zajęciach wzięły udział zarówno osoby uprawiające fitness od dłuższego czasu, jak i całkiem nowe, ciekawe
efektów ćwiczeń zaprezentowanych przez instruktorkę fitness Edytę Paturę. Liczba osób na zajęciach skłania
nas do wprowadzenia takiej formy aktywności lub w podobnej formie, cyklicznie.
Natomiast w niedzielę 24 lutego od godziny 9:00 na lodowisku PCS miał miejsce II Towarzyski Turniej
Curlingowy Powiatowych Jednostek Organizacyjnych o Puchar Starosty Bełchatowskiego.
Swoje reprezentacje wystawiły następujące Jednostki:
1. Starostwa Powiatowego
2. Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego
3. Powiatowego Zarządu Dróg (PZD)
4. Centrum Kształcenia Praktycznego (CKP)
5. Straży Pożarnej
6. Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC)
7. Powiatowego Centrum Sportu I (PCS I)
8. Powiatowego Centrum Sportu II (PCS II)
Najwyższe podium zajęła drużyna PCS II w składzie Anna Tatara, Rafał Cierpiał, Mirosław Mielus
wygrywając w finale z drużyną Promocji Starostwa Powiatowego pod komendą Agnieszki First 4:3. Trzecie
miejsce wywalczyła drużyna PZD z dyrektorem Tomaszem Kijanką na czele, wygrywając ze Strażą Pożarną 6:0.
Kolejne miejsca zajęły drużyny Straży Pożarnej, PCS I, PEC, Starostwa Powiatowego, CKP.
Puchary dla trzech najlepszych drużyn wręczał Wicestarosta Marek Jasiński.
W tym roku turniej wzbudził dwa razy większe zainteresowanie w stosunku do roku ubiegłego, co nas bardzo
cieszy, gdyż świadczy że taka forma spędzania czasu wolnego cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Liczymy, że w przyszłym roku frekwencja będzie co najmniej taka sama.