V Turniej w Połczynie Zdroju, czyli Kosieczyn znów

V Turniej w Połczynie Zdroju, czyli Kosieczyn znów triumfuje!
Autor:
znow_triumfuje/k/
W dniach 18-20.10.2013 roku w Połczynie-Zdroju odbył się V Ogólnopolski Turniej Mini Piłki
Siatkowej, w którym wystartowały zawodniczki z Kosieczyna.
W turnieju rywalizowały drużyny: Chemik Police, Sp 74 Szczecin, UKS Zielone Wzgórze Murowana Goślina, Pogodno Szczecin, UKS Voley Wałcz, SP Łęczno, Sp 8 Słupsk, Sp 18 Koszalin, Orlik Szczecin, Siatkarz Koło, Gryf Szczecinek, PTPS Piła, Energetyk Poznań, Kosieczyn, Rodło Złotów, Osiemnastka Szczecin, MOS Stargard Szczeciński, SPS Lębork, UKS
Śmigiel, UKS Jasieniak Gdańsk, MKS Mieszko Połczyn Zdrój. W turnieju wystartowało łącznie blisko 300 zawodniczek. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych:
„Single” - rocznik-2003 (klasy IV) - 80 uczestników,
„Trójki” - rocznik - 2002 (klasy V) - 28 zespołów,
„Czwórki” - rocznik - 2001 (klasy VI) - 20 zespołów.
W Kategorii Singli starowało 80 zawodniczek, a wśród nich cztery zawodniczki z Kosieczyna. Pierwszy etap gier to eliminacje w 10 grupach po 8 zawodniczek systemem każdy z każdym. Zwycięscy grup, oraz 6 drużyn z drugich miejsc spotkali się w walce o miejsca 1-16. Wśród nich znalazły się dwie zawodniczki z Kosieczyna: Andżelika Śmiałek i Adrianna Kaczmarek.
W grach finałowych rywalizowano w secie trwającym 4 min. Nasze zawodniczki w klasyfikacji końcowej zajęły 9 miejsce Adżelika Śmiałek, 15 miejsce Adrianna Kaczmarek, 19 Kornelia Kleszka, 57 Oliwia Gliniecka.
W kategorii wiekowej rocznika 2002 (klasy V) i 2001 (klasy VI) w fazie eliminacyjnej drużyny zostały podzielone na cztery grupy ośmiozespołowe: każda drużyna grała systemem każdy z każdym w danej grupie. Mecz trwał 10 minut (bez zmiany stron). Wygrywała ta drużyna, która zdobyła więcej punktów. O zajętym miejscu w grupie decydowało: ilość dużych punktów
w pierwszej kolejności, a następnie wynik bezpośredniego meczu (w przypadku remisu stosunek małych punktów ze wszystkich meczów w grupie). W następnej fazie rozgrywek drużyny przeszły do fazy finałowej. W kategorii Trójek najlepszymi zespołami zostały drużyny z Kosieczyna - I miejsce Kornelia Matysik, Zuzanna Wróbel, Majka Niemiec, II miejsce Natalia
Grelak, Martyna Borowczak, Nikola Szczawińska, które wyprzedziły Piłę (3 miejsce) i Pogodno Szczecin (4 miejsce). Na uwagę zasługuje fakt, że zawodniczki z pierwszego zespołu Kosieczyna, w całym turnieju nie przegrały żadnego seta a Kosieczyn II uległ tylko Kosieczynowi I.
Na zakończenie turnieju odbyło się wręczenie dyplomów i pucharów oraz medali dla najlepszych trzech zespołów i trenera z każdej grupy wiekowej. Trener drużyny z Kosieczyna, Piotr Górawski, otrzymał 2 medale i gromkie brawa za osiągnięcia swoich podopiecznych.