mistrzostwa szkoły w indywidualnych biegach

MISTRZOSTWA SZKOŁY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
15 września nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla młodzieży gimnazjalnej
Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Uczniowie mieli okazję zaprezentować
swoje możliwości wytrzymałościowe. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki
wśród dzieci i młodzieży oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha
sportowego.
Zawody przebiegły bez zakłóceń, dopisała piękna pogoda, a nad zdrowiem i bezpieczeństwem
gimnazjalistów czuwała pielęgniarka szkolna.
Zawody rozgrywane były w 3 kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt w
rywalizacji klas I na dystansie ok.600 m pierwsze miejsce zdobyła Marika Majewska z klasy I e,
II miejsce Joanna Czerniejewska z klasy Is, III miejsce Oliwia Jankowiak z klasy Ie, natomiast
czwarte miejsce Daria Janiak z klasy Id.
klasy IIIs.
Chłopcy biegali na dystansie ok. 1000 m. W rywalizacji klas I mistrzem szkoły został Jakub
Urbaniak z klasy Ib , II miejsce zajął Kacper Grabarek z klasy Ip, III miejsce Kamil
Fedorowicz Is, IV miejsce Eryk Paczyński Ia.
Wśród klas II pierwszym na mecie był Sławomir Krus IIa, II miejsce zajął Kamil Kwapinski IIp,
III miejsce Patryk Ligocki IIs, IV miejsce Jakub Pawłowski IIp.
Najlepszym biegaczem z klas III chłopców okazał się Krystian Śniegowski IIIe, II miejsce zajął
Piotr Melewski IIIs, III miejsce Mikołaj Knopkiewicz IIIs, IV miejsce Mateusz Wiśniewski IIIs.
Zmagania zakończono uroczystym wręczeniem dyplomów pamiątkowych.