konspekt lekcji

Transkrypt

konspekt lekcji
Scenariusz lekcji dla klasy I a, I b Realizacja podstawy programowej tom 8, punkt 6, TANIEC
Temat lekcji: Nauka kroku cha- chy.
Cel lekcji : doskonalenie rytmiki
Zadania lekcji: wiadomości – uczeń zna zasady kulturalnego zachowania się podczas zabawy tanecznej
Umiejętności – uczeń potrafi zatańczyć podstawowy krok cza- chy w rytm muzyki
Postawy – uczeń angażuje się, uczestniczy w nauce tańca jak również tańczy w parze z partnerem
Przybory: magnetofon
Klasa: I a, I b lekcja łączona – chłopcy i dziewczęta
Część wstępna
Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności, przedstawienie tematu i celów lekcji, uświadomienie uczniom, iż uczą
się i ćwiczą dla siebie, dla swojego zdrowia i dla poszerzania swoich umiejętności. Uświadomienie uczniów, że
umiejętność tańca i prawidłowe zachowanie się czyli zasady savoir’ vivr są niezbędne dla pozytywnego
postrzegania każdego człowieka w życiu
Rozgrzewka w rytm muzyki :aerobik (wszyscy uczniowie ustawieni są na sali w szachownicy i wykonują kroki, które
pokazuje nauczyciel)
Krok marszu, biegu, podskoki w miejscu z pracą rąk w różnych płaszczyznach
Krok step touch (krok odstawno – dostawny), krok double step, krok skrzyżny z pracą rąk w różnych
płaszczyznach
Część główna
Omówienie rytmu kroku cha-chy , próba wyklaskania rytmu chachy , próba „wydeptania” rytmu chachy
Nauka kroku podstawowego cha- chy bez muzyki
Próba wykonania kroku cha- chy w rytm muzyki
(uczniowie ustawieni w 4 liniach na szerokość sali, co jakiś czas wymiana uczniów w liniach,
Omówienie zasad zachowania się na imprezach tanecznych, omówienie i prezentacja „jak poprosić i podziękować
dziewczynie za taniec.
Chłopcy proszą dziewczęta do tańca, omówienie chwytu i ustawienia sylwetki podczas tańca w parze.
Krok chachy w parze
Cześć końcowa
ćwiczenia rozciągające przy muzyce relaksacyjnej,
Zbiórka, podsumowanie lekcji, pochwała uczniów za zaangażowanie lekcji, zachęta do udziału w zajęciach
tanecznych. Pożegnanie.

Podobne dokumenty