Mistrzostwa Europy w sumo

Gmina Kobylin
W dniach 9-11.05.2015 r. Litwa po raz pierwszy była organizatorem mistrzostw Europy w sumo. W
Szawlach zmierzyli się reprezentanci Azerbejdżanu, Białorusi, Estonii, Gruzji, Niemiec, Węgier, Izraela,
Łotwy, Rosji, Ukrainy, Norwegia, Polski i Litwy. Jak w poprzednich latach, tak również teraz mieliśmy
powody do radości, po raz kolejny bowiem kobylińscy zawodnicy sumo pokazali wysoką klasę. Podczas zawodów znakomicie zaprezentował się Sebastian Alcer zdobywając dwa medale w konkurencji
indywidualnej. Sebastian nie miał sobie równych i tryumfował w kategorii juniorów U18 -100 kg, zajął
również trzecie miejsce w zmaganiach drużynowych. W walkach indywidualnych juniorów w kategorii 90
kg brąz zdobył Bartosz Wojciechowski. W następnym dniu rywalizowali młodzieżowców U23 Kobylinianie
również nie zawiedli. Brązowy medal wywalczył Patryk Swora w kategorii 85 kg. Po nim przyszedł czas na
Mateusza Kandzierskiego, który aż trzykrotnie stawał na podium. Dwa srebrne medale zdobył w
zmaganiach indywidualnych w kategoriach 115 kg i Open zaś trzeci - brązowy w rywalizacji drużynowej.
Przed nami kolejne zawody- Mistrzostwa Świata w Japonii, które odbędą się pod koniec sierpnia w
Osace. Kobylin będzie reprezentował Sebastian Alcer, który po kilku dniach odpoczynku, rozpocznie
bardzo intensywne przygotowania, by osiągnąć jak najlepszą formę. Tak utalentowani sportowcy oraz ich wspaniałe sukcesy, promują nasze miasto jak również dyscyplinę
sportową, jaką jest sumo, które myślę, że stało się znakiem rozpoznawczym Kobylina Trener Mirosław