Nie tylko sportowe sukcesy "Pogoni"

Kolejny udany weekend mają za sobą przedstawiciele Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń"
Tyszowce. Zawodnicy tego klubu zajęli czołowe miejsca w zawodach w sumo w Warszawie i
Mistrzostwach Polski we Wrocławiu w zapasach, a ich trener został wybrany do władz
krajowych Polskiego Związku Sumo.
W turnieju mini sumo rozgrywanym w ramach Grand Prix Mazowsza oraz Dzielnicy Wawer
sumocy "Pogoni" zdobyli 5 medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Na najwyższym
stopniu podium stanęli: Paulina Kołtyn i Adam Gardzioła, srebrne medale zdobyli Paweł
Drąszcz i Kamil Kościołko, a brązowy medal wywalczyła Natalia Podkańska.
We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach klasycznych.
Reprezentujący klub z Tyszowiec Michał Niewiadomski w stawce 40 zawodników zajął wysokie,
piąte miejsce w kategorii wagowej do 53 kilogramów. W całym turnieju rywalizowało 217
zapaśników, a gościem honorowym zawodów był brązowy medalista olimpijskim z Londynu
Damian Janikowski.
1/2
Dobre wyniki sportowe i organizacyjne "Pogoni" zostały też docenione przez delegatów
Zwyczajnego Sprawozdawczo-Wyborczego Krajowego Zjazdu Polskiego Związku Sumo, którzy
do władz krajowych wybrali trenera klubu z Tyszowiec Daniela Chwastka. Szkoleniowiec
tyszowieckich sumoków przez kolejne cztery lata będzie zasiadać w komisji
arbitrażowo-dyscyplinarnej. Ponadto członkiem komisji rewizyjnej został, współpracujący z
"Pogonią" trener Klubu Sportowego "Agros" Zamość Bogusław Daniłowicz.