Wygenerowano: Wtorek, 7 marca 2017, 12:24
Mistrzostwa Straży Granicznej w Biathlonie
Autor:
05.01.2016
18 maja 2013 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Straży
Granicznej w Biathlonie. Impreza ta rozgrywana była w ramach Otwartych Mistrzostw Policji
w Biathlonie, które są faktycznie mistrzostwami Polski służb mundurowych w tej
dyscyplinie.
Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie reprezentowali:
- por. SG Piotr Witkowski,
- st. chor. SG Grzegorz Mandywel.
Uczestnicy zawodów mieli do przebiegnięcia trzy 1,5 km pętle w terenie, przedzielone
dwoma strzelaniami z pistoletu, z odległości 25 metrów. Istotny był nie tylko szybki bieg,
ale przede wszystkim umiejętność celnego strzelania z broni krótkiej w warunkach dużego
zmęczenia fizycznego oraz ograniczenia czasowego. Reprezentanci kętrzyńskiej szkoły
Straży Granicznej potwierdzili bardzo wysokie kompetencje w tym zakresie i odnieśli duży
sukces, zajmując I miejsce w klasyfikacji drużynowej Straży Granicznej. Ponadto
reprezentanci Centrum zajęli bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej Straży
Granicznej: st.chor. SG Grzegorz Mandywel stanął na najwyższym stopniu podium, a por.
SG Piotr Witkowski uplasował się na II miejscu.
Nasi zawodnicy znaleźli się także w krajowej czołówce służb mundurowych. W gronie
zespołów reprezentujących jednostki Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz Sił
Zbrojnych RP uplasowali się na III miejscu. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej do 39 lat
por. SG Piotr Witkowski zajął III miejsce, a st. chor SG Grzegorz Mandywel wśród
zawodników 40 letnich i starszych wywalczył II lokatę.
Po raz kolejny sportowcy z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie udowodnili, że
potrafią godnie reprezentować i promować nie tylko swoją jednostkę, ale także całą