My family - przymiotniki dzierżawcze
Transkrypt
My family - przymiotniki dzierżawcze
KONSPEKT LEKCJI PRZEDMIOT: Język angielski DATA: 01. 12. 2011 CZAS TRWANIA: 45 minut KLASA: IV a TEMAT LEKCJI: My family – przymiotniki dzierżawcze. CELE LEKCJI: Po zajęciach uczeń powinien: Zapamiętać: wyrazy i zwroty związane z rodziną przymiotniki dzierżawcze Rozumieć: polecenia nauczyciela oraz tekst czytany Umieć: poprawnie zapisać słownictwo związane z rodziną stosować poprawnie przymiotniki dzierżawcze w zdaniu poprawnie wymawiać wyrazy z głoską dźwięczną ”th” pracować indywidualnie, zbiorowo i w parach PRZEBIEG LEKCJI: FAZA POCZĄTKOWA 1. Czynności organizacyjne – powitanie grupy, sprawdzenie listy obecności i podanie celów lekcji. 2. Rozgrzewka językowa: Uczniowie przypominają, jakie znają nazwy członków rodziny. FAZA ŚRÓDLEKCYJNA 1. Uczniowie zapisują temat lekcji. 2. Prezentacja na tablicy za pomocą flashcards nowego słownictwa – nazwy członków rodziny. 3. Uczniowie otrzymują nazwy formalne i nieformalne członków rodziny i mają za zdanie połączyć je w pary. 4. Uczniowie ćwiczą wymowę głoski dźwięcznej „th” – słuchanie i powtarzanie. 5. Wprowadzenie przymiotników dzierżawczych – zapisanie na tablicy oraz w zeszytach. 6. Uczniowie szukają przykładów poznanych przymiotników w tekście i rozwiązują zadanie w podręczniku. FAZA KOŃCOWA 1. Podsumowanie zajęć: Nauczyciel sprawdza, ile wyrazów uczniowie zapamiętali z lekcji oraz ocenia aktywność uczniów. 2. Zadanie domowe: Uczniowie mają za zadanie narysować drzewko genealogiczne i podpisać je wyrazami poznanymi na lekcji. Opracowała: Marzena Sbirenda 2