Czytaj całość - "Pasjonat" Dankowice

Za nami już czwarta kolejka ligowych zmagań trampkarzy w ramach III Ligi Wojewódzkiej
Grupy 6. Tym razem młodzi zawodnicy Pasjonata Dankowice podejmowali w meczu wyjazdowym
dotychczasowego lidera tabeli – Beskid Skoczów. Był to pojedynek na szczycie ligowej tabeli,
ponieważ nasza drużyna plasowała się na drugim miejscu z dorobkiem 6 punktów. Pierwsza połowa
spotkania przebiegała pod znakiem zdecydowanej przewagi gospodarzy. Gracze Beskidu raz za razem
groźnie atakowali bramkę strzeżoną przez Daniela Markiela, jednak brakowało im precyzji w
wykończeniu akcji lub też świetnie interweniował nasz bramkarz. W 10 minucie piłkarz naszych
rywali otrzymał podanie z prawego skrzydła i, stojąc niepilnowany w odległości około 5 metrów od
bramki, nieznacznie przestrzelił. W kolejnej sytuacji Daniel Markiel świetnie dwukrotnie obronił
strzał z ostrego kąta piłkarza Beskidu Skoczów, a w 30 minucie od utraty gola uchronił nasz zespół
Dawid Forystek, który wybił piłkę z linii bramkowej. Pierwsza część spotkania zakończyła się więc
rezultatem bezbramkowym. Naszą drużynę na pewno można było pochwalić za walkę, zaangażowanie
i nieustępliwość w obronie, jednak wyraźnie brakowało nam argumentów ofensywnych. Druga
połowa zaczęła się dla piłkarzy Pasjonata najgorzej jak mogła. Już pięć minut po wznowieniu gry
przegrywaliśmy 0:2. Najpierw, w 38 minucie, kilkukrotnie nie potrafiliśmy w sposób zdecydowany
wybić piłki z własnego pola karnego, z czego ostatecznie skorzystał zawodnik zespołu gospodarzy,
zdobywając gola strzałem w długi róg bramki. Dwie minuty później piłkarz Beskidu Skoczów po
otrzymaniu podania z prawej strony mierzonym uderzeniem po ziemi podwyższył prowadzenie swojej
drużyny. Ta bramka pobudziła naszych zawodników do walki, co przyniosło efekt w postaci gola
zdobytego przez Michała Bocheńskiego w 42 minucie, który po wymianie podań z Kubą Gembalą
zdecydował się na mocny strzał z około 25 metrów, po którym piłka wylądowała pod poprzeczką
bramki rywali. Kilka minut później ten sam zawodnik był bliski wyrównania stanu meczu, jednak jego
uderzenie z rzutu wolnego świetnie wybronił bramkarz Beskidu Skoczów. W dalszej części to
spotkanie miało stosunkowo wyrównany przebieg, jednak to gospodarze zdobyli decydującego gola.
W 65 minucie piłkarz Beskidu popisał się skutecznym strzałem z rzutu wolnego z dalszej odległości.
Podsumowując ten mecz, można stwierdzić, że nasi rywale byli drużyną wyraźnie lepszą, jednak dużo
lepsza w wykonaniu naszych piłkarzy była druga część gry. Szkoda, że dopiero po utracie dwóch
bramek spróbowaliśmy bardziej odważnie zaatakować, co przełożyło się na zdobycie gola. W
kolejnym meczu zmierzymy się na własnym stadionie w niedzielę 2 października o godzinie 9 30 z