1. Planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów w oparciu o
możliwości obiektowe i sprzętowe pływalni Aquarius w Bielawie oraz pomoc organizacyjną
2. Angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i
3. Uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania samorządu
4. Organizowanie działalności sportowej ze szczególnym uwzględnieniem funkcji
zdrowotnych.
5. Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w
realizacji zadań sportowych Klubu.
Klub prowadzi dwie sekcje: sekcja pływacka, która liczy 57 zawodników i sekcja pływania
synchronicznego, gdzie trenuje 25 dziewczynek. Trenerami są: Andrzej Wojtal i Jacek Pisarskisekcja pływacka, Pani Magdalena Szymczykiewicz- sekcja pływania synchronicznego. Największe
osiągnięcia Klubu: w styczniu 2008 roku dziewczynki z sekcji pływania synchronicznego na
Ogólnopolskich Zawodach 13-latek zdobyły srebrny medal w kategorii TEAM, co jest dużym
sukcesem zważywszy na młody wiek zawodniczek w stosunku do konkurentek. W maju 2008 roku
TEAM uczestniczyła w reprezentacji Dolnego Śląska na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
rozgrywanej w Bielawie na naszej pływalni. Nasza drużyna startowała poza konkurencją za
względu na młody wiek. W czerwcu 2008 na MMM w Warszawie dziewczynki w konkurencji
TEAM zdobyły srebrny medal, w DUETACH medal srebrny oraz miejsce 4 i 5, w konkurencji
SOLO miejsce 3, 4, 5 i 6. Dwie zawodniczki w sumie zdobyły 4 medale i jednocześnie 11pkt ( w
klasyfikacji ogólnopolskiej prowadzonej przez Ministerstwo).