Nie ma mocnego na siatkarki Sobieskiego!

14 grudnia 2016 r. w hali sportowej naszej szkoły mogliśmy być świadkami niezwykłego pokazu sprawności
drużyny siatkarek Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie. Podczas Mistrzostw Rejonu VII zawodniczki ogólniaka
wygrały wszystkie mecze, tym samym awansowały do finałów mistrzostw województwa.
W pierwszym spotkaniu nasza drużyna udanie zrewanżowała się zespołowi z Mrągowa, który dwa tygodnie
wcześniej pokonał siatkarki Sobieskiego 2:1 na hali ZS nr 3 w Szczytnie. Teraz zawodniczki Sobiecha wygrały
swój pojedynek 2:0.
W kolejnym meczu "Złotka" trenera Janowskiego wybiły siatkówkę z głów zespołowi z Ełku, który poległ 2:0
(25:13/25:19).
W pojedynku z faworytem turnieju, drużyną z Giżycka, w pierwszym secie nie szło naszym zawodniczkom
tak łatwo, jak w pozostałych spotkaniach. Po zaciętej walce w pierwszym secie zespół z ogólniaka uległ
jednak przeciwniczkom 24:26. Jednak porażka w partii otwarcia nie oznaczała klęski w całym spotkaniu.
Dzięki skutecznej grze w ataku i dobrej komunikacji na boisku nasze dziewczęta sięgnęły po wygraną w
secie drugim, pokonując przyjezdne 25:18. Po krótkiej przerwie przyszedł czas na partię decydującą.
Wyrównany początek zwiastował ciężką przeprawę dla siatkarek z Sobieskiego. Jednak zespołowi z Giżycka
koncentracji wystarczyło na sześć pierwszych punktów, potem rozpoczął się popis koncertowej wręcz gry
"Złotek" Janowskiego. Nasze siatkarki w szybkim tempie zmierzały do zwycięstwa. I w końcu wybuch
radości - koniec spotkania, wygrana w tie-breaku 15:8 i miejsce w finale wojewódzkim.
To był piękny dzień dla siatkówki w Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie. A przypomnę, że to nie pierwszy raz,
kiedy nasze wspaniałe zawodniczki będą miały okazję wziąć udział w finałowym turnieju mistrzostw
województwa. Po raz pierwszy zespół trenera Janowskiego zakwalifikował się do finału wojewódzkiego w
2014 roku. Wtedy zawody odbyły się w Sobiechu, a nasze koleżanki zajęły III miejsce.