Siatkarki UKS Olimp Września na podium

Uczennice Gimnazjum nr 2 reprezentujące UKS Olimp Września w dniach 28-29 grudnia
uczestniczyły w III Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek w Śmiglu . W turnieju
wzięło udział 11 zespołów z całej Polski. Zespół Olimpu grając w grupie A wygrał z MKS Piast
Głogów i NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki po 2:1 i 2:0 z gospodyniami turnieju UKS Śmigiel . W
kolejnych dwóch meczach Olimpijki przegrały z zeszłorocznym mistrzem Polski młodziczek Libero
Starogard Gdański i UKS SMS Warszawa po 1:2.Ostatecznie wrześnianki zajęły 2 miejsce w grupie
i w meczu ćwierćfinałowym wygrały 2:1 z trzecim zespołem grupy B Libero Starogard Gdański II .
Mecz półfinałowy to ponowne spotkanie z gospodyniami turnieju. Siatkarki UKS Śmigiel gładko
wygrały pierwszą partię 25:11 głównie dzięki bardzo mocnej zagrywce. Druga partia to udany
rewanż Olimpu i wygrana 25:13. Trzeci set mógł zadowolić najbardziej wymagających kibiców,
obfitujący w długie wymiany z dużą ilością ataków i bloków oraz bardzo dobrą grą w obronie
obydwu zespołów. Do stanu 12:12 gra punkt za punkt ale kolejne trzy dla gospodyń i wygrana 2:1
dająca prawo gry w finale. W meczu o 3 miejsce w turnieju siatkarki UKS Olimp spotkały się z
Bazarem Śrem, które bardzo chciały się zrewanżować za przegraną 2:3 w rozgrywkach ligowych.
Pierwszy set do stanu 17:13 dla Bazaru, ale od tego momentu koncertowo zaczęły grać
wrześnianki wygrywając tego seta 25:19. Drugi set to popisowa gra Olimpu w każdym elemencie:
mocna zagrywka, punktujący seryjnie blok, gra w polu i kierunkowe ataki to efekt zdecydowanego
prowadzenia 10:3 , 15:4 , 20:8 i ostatecznie 25:11 a w całym meczu 2:0. III miejscu w turnieju
to efekt bardzo dobrej gry całego zespołu. Trener UKS Olimp Przemysław Motyl tak podsumował
grę swoich podopiecznych: dziewczęta z meczu na mecz grały coraz lepiej nabierając pewności
siebie w tym co robią a co najważniejsze potrafiły realizować założenia taktyczne nakreślone
przed meczami. Szczególnie było to widać w ostatnim meczu turnieju z Bazarem Śrem , w którym
nie pozwoliły rywalkom na skuteczną grę jaką prezentowały przez cały turniej, dobrze
funkcjonowała zagrywka oraz skutecznie raziły swoje rywalki atakami oraz kiwkami. Na
zakończenie turnieju najlepsze zespoły otrzymały puchary, medale i drobne upominki a najlepszą
blokującą turnieju została wybrana siatkarka UKS Olimp Łucja Nowicka.
stoją od lewej Izabella Konieczna, Anna Nowak, Judyta Staniszewska, Dagmara Motyl, trener
Przemysław Motyl, Łucja Nowicka, Karolina Rakowska, Julia Reszelewska i Adrianna Gąsiorek.