Czytaj całość - "Pasjonat" Dankowice

W środę 14 września drużyna juniorów starszych Pasjonata podejmowała w zaległym
ligowym meczu BKS Stal Bielsko – Biała. Od początku spotkania gospodarze narzucili swoje
warunki gry. W 9 minucie Bartek Gołąb otrzymał długie podanie z głębi pola i sprytnym
lobem Skierował piłkę do siatki rywali. Cztery minuty później było już 2:0. W sytuacji sam
na sam sfaulowany przez bramkarza został Artur Ohanyan, a pewnym egzekutorem
„jedenastki” okazał się Bartłomiej Gołąb. Piłkarze Pasjonata raz za razem groźnie atakowali
bramkę gości. W 23 minucie Adrian Szary pięknym uderzeniem z dystansu z około 20
metrów zdobył trzeciego gola dla naszych barw. Na tym jednak popisy strzeleckie gospodarzy
w pierwszej połowie się nie zakończyły. W 38 minucie Sebastian Olek dośrodkował piłkę w
pole karne z lewej strony boiska, trafiła ona do Marcina Filapka, który skutecznie zamknął
akcję na długim słupku. Wynik pierwszej części spotkania na 5:0 ustalił Kuba Jagosz, który w
42 minucie dopadł do piłki odbitej przez bramkarza i skierował ją do pustej bramki. Druga
połowa również obfitowała w wiele sytuacji strzeleckich dla gospodarzy. W 52 minucie
Adrian Szary dośrodkował piłkę po ziemi z prawego skrzydła do wbiegającego Bartka
Gołębia, a ten skompletował hat – tricka. W 60 minucie Adrian Szary uruchomił
prostopadłym podaniem Marcina Bębna, który mierzonym strzałem w „okienko” pokonał
bramkarza gości. W 65 minucie jeden z nielicznych kontrataków piłkarzy BKS –u Zakończył
się zdobyciem przez nich honorowego gola. Nie zniechęciło to jednak naszych zawodników,
którzy już dwie minuty później strzelili kolejną bramkę. Dwójkowa akcja Marka Micherdy i
Rafaela Ohanyana zakończyła się golem tego drugiego. W 70 minucie po raz drugi w tym
meczu piłkę do siatki skierował Rafael Ohanyan, który wykorzystał podanie z prawej strony
od Adriana Szarego. Ustalił on tym samym wynik spotkania na 9:1 dla gospodarzy. Piłkarze
Pasjonata byli w tym meczu drużyną zdecydowanie lepsza, mieli bardzo dużą przewagę w
posiadaniu piłki, co przełożyło się na stworzenie wielu klarownych okazji strzeleckich.
LKS Pasjonat Dankowice – BKS Stal Bielsko – Biała 9:1
Bramki dla drużyny Pasjonata: Bartłomiej Gołąb (9’, 13’ – karny, 52’), Adrian Szary (23’),
Marcin Filapek (38”), Jakub Jagosz (42’), Marcin Bęben (60’), Rafael Ohanyan (67’, 70’)