KRAJOWY PUNKT INFORMACYJNY DS. IMPREZ SPORTOWYCH
Wygenerowano: Sobota, 4 marca 2017, 03:46
Strona znajduje się w archiwum.
HISZPANIE OBRONILI TYTUŁ
Hiszpania ponownie mistrzem Europy i przechodzi do historii jako pierwsza drużyna, której udało się
tej sztuki dokonać! W finale EURO 2012 "La Furia Roja" pokonała reprezentację Włoch 4:0 po golach
Davida Silvy, Jordiego Alby, Fernando Torresa i Juana Maty.
Po pierwszej połowie obrońcy trofeum prowadzili 2:0. Od początku spotkania ruszyli do ataku, a ponad 10 tysięcy kibiców
hiszpańskich na trybunach Stadionu Olimpijskiego nie musiało czekać długo na efekty.
W 10. minucie po kombinacyjnej akcji Cesca Fabregasa i Xaviego ten drugi strzelił mocno tuż zza pola karnego. Cztery
minuty później Gianluigi Buffon musiał wyciągać już piłkę z siatki. Po rajdzie i dośrodkowaniu Fabregasa do piłki wyskoczył
jeden z najniższych na boisku David Silva, który uderzeniem głową posłał piłkę do bramki.
W 41. minucie Xavi podał do rozpędzonego Jordiego Alby, a lewy obrońca Valencii w sytuacji sam na sam bez problemów
pokonał Buffona.
W końcówce spotkania padły kolejne gole dla Hiszpanów. W 84. minucie wynik na 3:0 podwyższył rezerwowy Fernando
Torres, zdobywając swoją trzecią bramkę w turnieju. Krótko potem ten sam zawodnik asystował przy trafieniu innego z
rezerwowych, Juana Maty (obaj grają w Chelsea Londyn).
Kwadrans po finałowym meczu Włosi odebrali z rąk prezydenta UEFA Michela Platiniego srebrne medale. Niedługo potem w
loży honorowej nagrodzono triumfatorów – jako pierwszy mistrzowski puchar wzniósł Iker Casillas. Ceremonię uświetnił
efektowny pokaz fajerwerków i sztucznych ogni.
Ocena: 0/5 (0)