Srebrny i złoty Adam Dosz
5-8 maja br. w Grajewie z udziałem 64 zawodników odbyła się XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tenisie
stołowym rocznika 1996/97, będąca nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski kadetów. W zawodach startował
reprezentant Pogoni Lębork Adam Dosz (1996r.), który w grze pojedynczej zdobył srebrny, a w grze podwójnej
złoty medal. To wielki sukces utalentowanego zawodnika Pogoni Lębork i kolejny krok w jego sportowej karierze.
W pierwszej grze Adam Dosz pokonał Sebastiana Jemilianowicza (LUKS Wierzbięcin) 4:1, w 1/8 finału wygrał z
Bartoszem Gizą (KS Bronowianka Kraków) 4:0, a w ćwierćfinale pokonał kolegę klubowego Gizy Jana Kaczora
4:0 (2,11,8,5). W półfinale zmierzył się z Jakubem Masłowskim (UKS Zarabie Myślenice), którego pokonał 4:1
(5,9,-5,3,8) . W finale niestety uległ koledze z reprezentacji Polski kadetów Patrykowi Zatówce (Bogoria Grodzisk
Maz.) 0:4 (-8,-10,-2,-7), zadowalając się srebrnym medalem olimpiady młodzieży w grze pojedynczej.
Niepowodzenie finałowe w singlu powetował sobie zdobywając wraz z Szymonem Burkiem (MLKS Śnieżnik
Stronie Śląskie) złoty medal w grze podwójnej chłopców. Pokonali oni kolejno cztery inne pary w eliminacjach , by
w finale pokonać debel Patryk Zatówka/Damian Kreft (MRKS Gdańsk) w stosunku 3:0 (4,9,9). Zdobycie medali
złotego i srebrnego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w tenisie stołowym jest dużym sukcesem młodego
zawodnika lęborskiej Pogoni i kolejnym krokiem w jego karierze sportowej. Przed nim kolejne zawody; Polish
Junior & Cadet Open - Cetniewo 25-29.05.2011, a w perspektywie wyjazd w lipcu na Mistrzostwa Europy
Kadetów do Kazania w Rosji.
Trzy tygodnie wcześniej Adam Dosz reprezentował Polskę na odbywających się w Linzu Otwartych Mistrzostwa
Austrii juniorów i kadetów w tenisie stołowym. Przez pierwsze dwa dni trwała rywalizacja drużynowa, w której
wraz z Aleksandrem Wereckim (UKS Return Piaseczno) bronili barw Polski. Rywalizacja ta układała się różnie,
gdyż zwycięstwa przeplatały się z porażkami: wygrane z Brazylią 3:1, z Białorusią 3:0, z Danią 3:0 i Belgią 3:0
oraz porażki z Portugalią 0:3 i Rumunią 1:3 dały ostatecznie 11 miejsce w turnieju drużynowym. W turnieju
indywidualnym kadetów pokonał on ; Belga Darcis Thibauta 3:0, Fina Lundstrom Thomasa 3:0, Duńczyka
Nielsena Clausa 3:2 , uległ Słoweńcowi Sukic Patrikowi 1:3 oraz Chorwatowi Zeljko Filipowi 1:3 i ostatecznie
został sklasyfikowany na miejscach 9-16. Był to pożyteczny sprawdzian umiejętności naszego zawodnika w
konfrontacji z równolatkami innych narodowości.