Dolnobrzeska Szkółka Tenisa Stołowego MKS Rokita
Autor: chr@bek
23.05.2015.
Po raz kolejny tenisistki stołowe dolnobrzeskiego Rokity zaprezentowały się z jak najlepszej strony w
zawodach rangi ogÃłlnopolskiej. Na rozgrywanych w dniach 22-23. maja b.r. w Rawie Mazowieckiej (woj.
łÃłdzkie) mistrzostwach Polski szkÃłł podstawowych nasze dziewczęta, reprezentujące Szkołę
Podstawową nr 6 w Brzegu Dolnym, okazały się najlepsze w kraju i zdobyły tytuł drużynowych mistrzyń
Polski szkÃłł podstawowych w tenisie stołowym
Nasze dziewczęta Milena Chrabąszcz i Elżbieta Kwiatkowska, po wygraniu w całym cyklu eliminacyjnym
najpierw zawodÃłw powiatowych a następnie eliminacji strefy wrocławskiej i zawodÃłw wojewÃłdzkich,
stanęły w szranki w mistrzyniami poszczegÃłlnych wojewÃłdztw o tytuł najlepszej szkoły podstawowej w
tenisie stołowym w Polsce.
W zawodach startowało 16 zespołÃłw podzielonych na 4 grupy eliminacyjne. Dolnobrzeżankom przyszło
zmierzyć się w piątek z zespołami szkÃłł podstawowych z KąkolÃłwki (podkarpackie), Skierniewic
(łÃłdzkie) i Młynnej (małopolskie). Nasze dziewczęta przeszły eliminacje jak przysłowiowa burza,
wygrywając wszystkie mecze po 3:0, nie dając najmniejszych szans swoim rywalkom. Tym samym
awansowaliśmy do ćwierćfinału turnieju. W walce o pÃłłfinał zawodÃłw reprezentantki Szkoły
Podstawowej nr 6 wygrały 3:0 z zawodniczkami Szkoły Podstawowej nr 34 z Płocka i awansowały do
pÃłłfinału zawodÃłw.
W sobotę rozpoczęła się najważniejsza faza zawodÃłw, czyli walka o konkretne medale. Naprzeciw
naszych dziewcząt stanęły reprezentantki SP nr 40 z Warszawy. I rÃłwnież tym razem rywalki musiały
odejść zasmucone od stołu. Wygrana Dolnobrzeżanek 3:0 wyraźnie wskazywała kto był lepszy w tym
spotkaniu.
W grze o miano najlepszej szkoły podstawowej w Polsce w tenisie stołowym, naszym dziewczętom
przyszło się zmierzyć ze Szkołą Podstawową Sportową w Mysłowicach (śląskie) o profilu tenis stołowy.
Rywalki Dolnobrzeżanek to aktualne drużynowe wicemistrzynie Polski młodziczek i jednocześnie
mistrzynie Polski w grze podwÃłjnej. W kuluarach spekulowano o gładkim zwycięstwie Mysłowiczanek nad
naszymi zawodniczkami.
Zaczęło się "planowo". Wydawało się, że dwie porażki Milenki i Eli "ustawiły" już ostatecznie mecz. Tym
bardziej, że przed grą podwÃłjną, to właśnie mistrzynie Polski w grze podwÃłjnej z Mysłowic były
faworytkami całego spotkania. Metamorfoza dolnobrzeskich dziewcząt w deblu odmieniła losy całego
meczu. Zwycięstwo 3:2 w deblu a następnie wygrana w grze pojedynczej Eli doprowadzają do
wyrÃłwnania losÃłw meczu - 2:2.
O losach całego meczu zadecyduje więc ostatnia partia tego meczu. Naprzeciw Milenki staje o wiele
bardziej renomowana rywalka z Mysłowic - Julia Tomecka. Pierwszy set kończy się raczej
niespodziewanym zwycięstwem Dolnobrzeżanki - 11:3. Dwa kolejne sety niestety padają łupem
zawodniczki z Mysłowic. Czwarty set to popisowy koncert gry naszej zawodniczki. Wynik 2:2 w setach,
sprawia, że o losach złotego medalu mistrzostw Polski zadecyduje ostatni, piąty decydujący set. Początek
należy do rywalki. Wynik 1:5 po pierwszych kilku piłkach nie napawa optymizmem. Następnie kilka
wspaniałych akcji Dolnobrzeżanki doprowadzają do remisu 5:5. Po raz kolejny Mysłowiczanka ucieka, tym
razem na dwa punkty przewagi - 5:7 i 7:9 nadal stawiają naszą zawodniczkę w trudnej sytuacji.
Ostatecznie Milena doprowadza do prowadzenia 10:9 i to właśnie ona ma piłkę meczową "w gÃłrze".
Niestety remis 10:10 wyrÃłwnuje szanse obu zawodniczek. Ostatecznie lepsza odporność psychiczna w
końcÃłwce Dolnobrzeżanki (14:12) sprawia, że właśnie zawodniczki z naszego miasta mogły cieszyć się
ostatecznym zwycięstwem w całym turnieju.
Na słowa uznania zasługują obie nasze zawodniczki - Ela i Milenka, ktÃłre w całym turnieju wykazały się
rÃłwnomierną formą. Tytuł drużynowych mistrzyń Polski szkÃłł podstawowych jest z pewnością
uwieńczeniem ich ciężkiej pracy przez cały sezon. Także, dzięki uprzejmości nauczycieli wf miejscowej
szkoły, ktÃłrzy pozwalali rozwijać sportowe pasje dziewcząt w trakcie godzin wychowania fizycznego,
osiągnięty wynik pozwala promować nasze miasto w całej Polsce.
Obie dziewczynki bardzo dziękują Radzie RodzicÃłw przy SP 6 w Brzegu Dolnym oraz MKS ROKITA Brzeg
Dolny za wsparcie finansowe i umożliwienie im udziału w tych zawodach. Jednocześnie rewanżują się przy
tym swoją postawą sportową, wynikami oraz zdobyciem tytułu najlepszej szkoły podstawowej w Polsce w
dziewczęcym tenisie stołowym a przede wszystkim promowaniem naszej szkoły oraz miasta na arenie