Wyniki rywalizacji

Kolejna odsłona miała miejsce 8. listopada. Tym razem zagraliśmy z zespołem Kursor. Po
porażce w I-ej odsłonie do 22-óch w secie, kolejne partie zostały rozegrane już na naszą
korzyść. Stało się tak głównie za sprawą uporządkowania naszej gry, wyeliminowania
błędów na zagrywce oraz grania w ataku wszystkimi skrzydłami. Ostatecznie wygraliśmy 3
: 1, dostarczając jeszcze mnóstwa emocji w III-iej partii, gdzie wygraliśmy 29:27. W meczu
tym na parkiecie zobaczyliśmy: M. Woch - K. Kupisz; R. Tałaj - K. Fijałkowski; M. Krzysiek
- K. Rolecki; M. Ochal - libero.
Mecz nr 3 odbył się 22. listopada z zespołem reprezentującym Zespół Szkół
Transportowo-Kolejowych z Lublina. Przez całe spotkanie nawet na chwilę nasi siatkarze
nie pozwolili młodym przeciwnikom rozwinąć się. Drużyna domlublin.pl wygrała bez straty
seta 3 : 0, dorzucając do swojego utargu kolejne trzy punkty. W każdym secie pewnie
zwyciężaliśmy do 23, 15 i 22. Spotkanie rozegraliśmy w składzie: na rozegraniu M. Woch
po przekątnej z K. Fijałkowskim, na przyjęciu zagrali M. Fotyga i Ł. Bogusz, na środkach
zaprezentowali się K. Kupisz i K. Rolecki, natomiast na pozycji libero M. Ochal.
Spotkanie nr 4 zespół domlublin.pl rozegrał 6. grudnia z ostatnią drużyną ligi Traktor
Volley. Oczekiwania przed meczowe wskazywały na zdobycie łatwych 3-ech punktów.
Niestety boisko brutalnie zweryfikowało te założenia, i drużyna nasza przegrała 2 : 3.
Wyniki w poszczególnych setach wskazywały na bardzo emocjonującą walkę, która trwała
do ostaniej piłki piątej odsłony. Najpierw nasza porażka 21:25, następnie zwycięstwo
25:22. Trzy kolejne partie wygrywane były przez drużyny po bardzo emocjonujących
końcówkach. Najpierw 27:25 dla nas, a potem 26:28 i 13:15 dla przeciwnej strony. W tym
spotkaniu na parkiecie zobaczyliśmy: M. Woch - K. Fijałkowski, K. Mucha - Ł. Bogusz, M.
Krzysiek - M. Fotyga.
W piatym spotkaniu amatorskich zmagań siatkarskich w Lublinie spotkaliśmy się z AZS
Żyrzyn. Po emocjonującym pojedynku poraz pierwszy w tych rozgrywkach pokonaliśmy
siatkarzy z Żyrzyna 3 : 1, inkasując komplet bardzo ważnych trzech punktów. W setach
rywalizacja przedstawiała się następująco: 25:17; 25:21; 22:25 i w ostatniej odsłonie
25:23. Zwycięstwo po ostaniej porażce, mocno poprawiło nastroje zespołu domlublin.pl.
Tuż przed meczem z gry odpadł K. Kupisz i K. Marek, więc do spotkania przystąpiliśmy
znowu w okrojonym, sześcioosobowym składzie: M. Woch - M. Ochal, K. Fijałkowski - M.
Fotyga oraz Ł. Bogusz - R. Dzido.
Do kolejnego, bardzo emocjonującego spotkania, doszło 17 stycznia. Drużyna nasza
zagrała z ósmym zespołem rozgrywek, tj. Jaqbs. Spotkanie rozpoczęliśmy ustawieniem:
M. Woch - K. Stachula; K. Fijałkowski - M. Fotyga; R. Dzido - K. Rolecki oraz M. Ochal na
libero. Grając takim ustawieniem najpierw wygraliśmy pierwszego seta do 21, by dwa
następne oddać na korzyść przeciwnika dwukrotnie do 23. Przegrywając spotkanie 1 : 2,
postanowiliśmy nieco przemeblować ustawienie. Na atak przesunęliśmy K. Fijałkowskiego
w miejsce K. Stachuli, a na przyjęcie wszedł z ławki Ł. Bogusz. Tak przestawiona drużyna
zwyciężyła pewnie czwartą partię do 15. Piątą odsłonę również zwyciężyliśmy, ale po
bardzo emocjonującej końcówce, do 15. Ostatecznie wygraliśmy 3 : 2. Na ławce w tym
spotkaniu zobaczyliśmy jeszcze K. Marka.
W siódmym spotkaniu zespołu domlublin.pl zmierzyliśmy się z wiceliderem rozgrywek, tj.
drużyną Tajfun Lublin. Po bardzo emocjonującym spotkaniu przegraliśmy 2 : 3. Mecz stał
na dobrym poziomie, jednak to przeciwnik za każdym razem wychodził na prowadzenie,
zwyciężając kolejno pierwszą i trzecią partię. W secie nr V, zespół domlublin.pl zaspokoił
się wywalczeniem przynajmniej jednego punktu, i gładko oddał tą część spotkania
graczom z Lublina. Na usprawiedliwienie poczynań naszych siatkarzy zasługuje
wyjaśnienie, że w zespole zabrakło kluczowych zawodników. Tego dnia nie zagrali: M.
Woch, K. Kupisz i R. Dzido. Drużyna nasza kolejny raz w tym sezonie musiała montować
nieco awaryjne ustawienie. Na parkiecie pojawili się: M. Fotyga - K. Marek; Ł. Bogusz - K.
Stachula; J. Juchnowicz - K. Rolecki i M. Ochal jako libero.
Do kolejnego spotkania doszło 4 lutego w Nałęczowie, gdzie na obiektach III-cio ligowych
Cisów, zagraliśmy zaległy mecz z przedostatnią drużyną rozgrywek - Oldstars Nałęczów.
Spotkanie na początku ułożyło się dla naszego zespołu bardzo dobrze i pewnie
zwyciężyliśmy pierwszą odsłonę. Niestety dwie kolejne partie w sposób bardzo
przekonywujący wygrali gospodarze, którzy w tym momencie lepiej zagrywali i byli
znacznie skuteczniejsi w działaniach na siatce. Przy stanie 1:2, w IV-ej partii
prowadziliśmy już 24:21. Wydawało się, że przynajmniej jeden punkt jest w naszym
zasięgu. Niestety nieskuteczna gra na siatce, przy dobrym przyjęciu, spowodowała, że
przegraliśmy tego seta do 24-ech i całe spotkanie 1 : 3. Na parkiecie w Nałęczowie
pojawili się: M. Woch - K. Marek; K. Mucha - R. Dzido; J. Juchnowicz - K. Rolecki i M.
Ochal jako libero.
Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej amatorskich rozgrywek siatkarskich w Lublinie
rozegraliśmy 14 lutego. Przeciwnikiem naszym była ostatnia drużyna - Findewal.pl. Mecz
od samego początku ułożył się po myśli naszych siatkarzy. Pierwszego seta wygraliśmy
do 22. Kolejną partię musieliśmy oddać przeciwnikowi do 23, mimo że prowadziliśmy już
16:10. Ale już dwie następne odsłony pewnie wygraliśmy do 18 i 17. W sumie pewna
wygrana 3 : 1. W ostatnim występie przed fazą "play-off" na parkiecie zobaczyliśmy M.
Wocha - K. Kupisza; Ł. Bogusza - K. Marka; K. Stachulę - M. Fotygę; M. Ochala na libero
oraz K. Muchę. Po tym spotkaniu bilans naszych występów wypadł bardzo poprawnie. Na
dziewięć meczy wygraliśmy sześć spotkań, zdobywając 19 punktów. Tylko dwoma setami
ustąpiliśmy miejsca liderowi - drużynie Tajfun Lublin - i zajęliśmy ostatecznie drugie
• domlublin.pl - Zespół Szkół Transportowo-Kolejowych 3 : 0 (w setach: 25:15; 25:14;
25:21). Skład: M. Woch - K. Stachula; Ł. Bogusz - M. Fotyga; K. Rolecki - R. Dzido; M.
Ochal - libero oraz K. Marek i K. Mucha
• domlublin.pl - ZST-K 3 : 0 (w setach: 25:22; 28:26; 25:14). Skład: M. Woch - K. Kupisz;
K. Stachula - K. Fijałkowski; K. Rolecki - M. Krzysiek; M. Ochal - libero
Druga runda fazy play-off:
• domlublin.pl - AZS Żyrzyn 3 : 1 (w setach: 21:25; 25:20; 25:20; 26:24). Skład: M. Woch K. Kupisz; Ł. Bogusz - K. Fijałkowski; R. Dzido - M. Krzysiek; M. Ochal - libero oraz K.
Stachula.
• domlublin.pl - AZS Żyrzyn 3 : 0 (v.o.: 25:0; 25:0; 25:0). Skład: M. Woch - K. Stachula; Ł.
Bogusz - K. Fijałkowski; R. Dzido - K. Rolecki; M. Ochal - libero.
Mecz finałowy I-ej ALPS w Lublinie zespół nasz rozegrał z drużyną Skarpa Lublin.
Spotkanie, na które przybyła duża grupa kibiców, stało na wysokim i bardzo
emocjonującym poziomie. Dwa pierwsze sety zwyciężył domlublin.pl. W partii trzeciej
nastąpiła dekoncentracja, małe roszady w składzie i w efekcie musieliśmy uznać wyższość
przeciwnika. Do czwartej odsłony przystąpiliśmy ponownie w wyjściowym ustawieniu i
ponownie mocno zmotywowani. W efekcie wygraliśmy tą partię i całe spotkanie 3 : 1. W
meczu finałowym na boisku zobaczyliśmy: na rozegraniu Michała Wocha, na środku
Kamila Roleckiego, Krzyśka Marka i Rafała Dzido, na przyjęciu Michała Fotygę, Karola
Fijałkowskiego i Łukasza Bogusza, na ataku Karola Kupisza, na libero Mateusza Ochala i
na rezerwie Konrada Stachulę.
Do najlepszej szóstki tegorocznych rozgrywek sędziowie i organizatorzy wybrali aż