Puchar w Jaroszówce

Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 19:41 -
W ostatni weekend, w dniach od 10 do 12 kwietnia na terenie Ośrodka Sportów Konnych
Społowicz-Jaroszówka odbyła się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2015. Do
zawodów zgłoszono niespełna 200 koni, co było kolejnym rekordem frekwencji Organizatora
zawodów w Jaroszówce. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dwóch konkursach
międzynarodowych (CIC2* i CIC1*) oraz w trzech konkursach krajowych (P, L i LL).
Liderem w kategorii seniorów po II Eliminacjach została Aleksa Karlińska reprezentująca barwy
LKS Stragona Strzegom. Trzeba przyznać, że prowadzenie tej zawodniczki jest dość
niespodziewane, nie zajęła ona bowiem wysokiego miejsca w najtrudniejszym konkursie
zawodów w Jaroszówce (CIC2*), a wygrała konkurs CNC P. Wynika to z faktu, że Regulamin
Pucharu Polski zakłada, że do końcowej klasyfikacji zaliczane będą 3 najlepsze wyniki z
Eliminacji oraz wynik Finału, a Aleksa Karlińska jako jedna z niewielu zawodników z czołówki
rankingu wystartowała w obu rozegranych dotąd Eliminacjach. Na drugim miejscu ex aequo
znajdują się Artur Społowicz (zwycięzca I Eliminacji w Strzegomiu) i Kamil Rajnert, który w
Jaroszówce na koniu Lassban Radovix zwyciężył w konkursie CIC2*. Bardzo cieszy powrót do
wysokiej formy tej pary po dość długiej przerwie w zeszłym sezonie. Na miejscu czwartym ex
aequo sklasyfikowani zostali Mariusz Kleniuk z LKJ Hippologia Strzegom – 2 miejsce w CIC2*
w Jaroszówce i Paweł Warszawski z SJ Baborówko. Do pierwszej dziesiątki rankingu (m-ce 11)
zbliża się ubiegłoroczny brązowy medalista Pucharu Polski WKKW Paweł Spisak, który na
nowym koniu (Admirał) zwyciężył w konkursie CIC1*.
W kategorii Juniorów na prowadzenie w tabeli, pod nieobecność liderki po I Eliminacji, wyszła
Wiktoria Knap reprezentująca barwy ZKS Drzonków, która zajęła 8 miejsce w konkursie CIC1*,
drugie miejsce zajmuje Milena Jarowicz (ZKJ Przylep-Lotnisko Zielona Góra), a miejsce trzecie
reprezentantka SKJ Sopot – Małgorzata Cybulska. Pozycję lidera w kategorii Juniorów
Młodszych (14-15 lat) utrzymała Gabriela Klimkowicz z KJ Facimiech, która od początku
sezonu rywalizuje na poziomie jednej gwiazdki, ale w Jaroszówce zajęła dość odległe 29
miejsce.
Co raz większą popularnością cieszy się debiutująca w tym roku, w ramach rozgrywek Pucharu
Polski WKKW, kategoria Amatorów. Po II Eliminacjach sklasyfikowano 11 zawodników, a
liderką pozostała Anna Sobańska z SJ Baborówko, która zwyciężyła w konkursie CNC L
podczas I Eliminacji w Strzegomiu. Kategoria Amatorów jest doskonałą okazją do rozwoju
konkurencji WKKW wśród szerokiej grupy dorosłych zawodników, dla których sport i
jeździectwo to hobby i sposób na spędzenie wolnego czasu. Organizatorzy mają nadzieję, że
wraz z rozwojem sezonu co raz więcej zawodników będzie startować w tej kategorii, a walka o
medale Pucharu Polski WKKW będzie dla nich dobrym zabawą, ale także spełnieniem
jeździeckich marzeń.
1/2
Puchar Polski WKKW przenosi się do Wielkopolski, a III Eliminacja odbędzie się na ternie
gościnnej Stadniny Koni Racot w dniach od 15 do 17 maja.