5)
6)
7)
8)
Zawody eliminacyjne (Eliminacje) – zawody krajowe lub międzynarodowe włączone do rozgrywek
Pucharu Polski WKKW.
Konkursy eliminacyjne – konkursy rozgrywane podczas Eliminacji, w których zawodnicy mogą
f) Klasa CNC***/CIC***/CCI***.
Finał Pucharu Polski WKKW (Finał) – ostatnie z zawodów cyklu, po których ustalana jest klasyfikacja
końcowa Pucharu Polski WKKW.
Konkurs finałowy – konkurs rozgrywany podczas Finału, odpowiedni dla danej kategorii wiekowej:
a) Klasa L - Młodzicy
b) Klasa P - Juniorzy Młodsi
c) Klasa CNC*/CIC*/CCI* - Juniorzy
d) Klasa CNC**/CIC**/CCI** - Seniorzy (Młodzi Jeźdźcy).
Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski WKKW – ranking zawodników w każdej kategorii wiekowej oraz
ranking klubowy ustalany po Finale.
Wynik kwalifikujący – wynik uzyskany przez zawodnika w danym konkursie zgodnie z art. 10 pkt. 2.2
Regulaminu dyscypliny WKKW.
Organizatorzy zawodów – podmioty organizujące Eliminacje oraz organizator Finału Pucharu Polski
WKKW.
Organizator Pucharu Polski WKKW – podmiot odpowiedzialny za koordynację całości rozgrywek
2. Kategorie wiekowe
1)
2)
Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski WKKW będzie prowadzona w następujących kategoriach
wiekowych:
a) Młodzicy (Duże konie i Kuce) – 11-13 lat,
b) Juniorzy Młodsi (Duże konie i Kuce) – 14-15 lat,
c) Juniorzy – 16-18 lat,
d) Seniorzy (do tej kategorii zaliczani są również Młodzi Jeźdźcy) – od 19 lat.
Wiek zawodnika określa się zgodnie z kalendarzowym rokiem urodzenia.
3. Punktacja
1)
2)
3)
Zawodnicy zdobywają punkty w każdym konkursie eliminacyjnym podczas zawodów eliminacyjnych
oraz podczas Finału. Do klasyfikacji Pucharu Polski WKKW będzie liczony tylko jeden, najlepszy
wynik punktowy osiągnięty przez zawodnika na danych zawodach,
Podczas Finału liczba punktów będzie liczona podwójnie (pod warunkiem uzyskania wyniku
Punkty za zajęte miejsca w poszczególnych klasach będą liczone następująco:
a) KLASA CNC P – jeżeli konkurs ukończy min. 15 koni punkty liczone będą zgodnie z tabelą.
Jeżeli konkurs ukończy mniej niż 15 koni, 75% zawodników (licząc od 1 miejsca) otrzyma punkty
zgodnie z tabelą (pod warunkiem uzyskania wyniku kwalifikującego), natomiast pozostali
zawodnicy otrzymają 50% punktów wynikających z tabeli.
b) KLASY 1*,2*,3* – jeżeli konkurs ukończy min. 20 koni punkty liczone będą zgodnie z tabelą.
c) KLASA CNC L, CNC LL – punkty przyznawane są według tabeli bez względu na liczbę koni
które ukończą konkurs.
W sytuacji, kiedy konkurs ukończy mniej koni niż jest to określone w pkt. 4) a minimum 75% z liczby
zawodników, którzy ukończyli dany konkurs jest liczbą niepełną punkty przyznaje się na korzyść
zawodnika.
4. Klasyfikacja
1)
Klasyfikacja końcowa indywidualna Pucharu Polski WKKW:
2
2)
a) Do klasyfikacji końcowej indywidualnej Pucharu Polski WKKW będą liczone 3 najlepsze wyniki
punktowe osiągnięte przez zawodnika w zawodach eliminacyjnych podczas całego cyklu
rozgrywek oraz wynik uzyskany w Finale.
b) W przypadku uzyskania przez zawodników takiej samej liczby punktów o kolejności w klasyfikacji
końcowej decyduje miejsce zajęte przez zawodnika w Finale.
c) Zawodnicy którzy nie wystartują w konkursie finałowym, zajmują miejsca za zawodnikami
startującymi w konkursie finałowym, w kolejności zgodnej z liczbą punktów zdobytych w
zawodach eliminacyjnych i pozostałych konkursach rozgrywanych podczas Finału.
Klasyfikacja końcowa klubowa Pucharu Polski WKKW:
a) Do klasyfikacji klubowej Pucharu Polski WKKW będą liczone najlepsze wyniki Młodzika, Juniora
Młodszego, Juniora i Seniora z klasyfikacji końcowej indywidualnej Pucharu Polski WKKW.
b) Klub będzie liczony w klasyfikacji klubowej Pucharu Polski WKKW pod warunkiem
sklasyfikowania zawodników w minimum 2 kategoriach wiekowych.
5. Organizacja i finansowanie
1)
2)
Organizatorzy zawodów – po podpisaniu umowy z PZJ i Organizatorem Pucharu Polski WKKW
zobowiązani są do przeprowadzenia i sfinansowania zawodów eliminacyjnych i Finału zgodnie z
wymogami wyznaczonymi przez PZJ i Organizatora Pucharu Polski WKKW.
Organizator Pucharu Polski WKKW – na podstawie umowy z PZJ zobowiązany jest do koordynacji
przebiegu całości rozgrywek oraz zapewnienia nagród honorowych, finansowych i rzeczowych dla
najlepszych zawodników klasyfikacji końcowej Pucharu Polski WKKW.
6. Nagrody
1)
2)
3)
Konkursy eliminacyjne – nagrody zapewnia Organizator zawodów (zgodnie z Regulaminem
dyscypliny WKKW)
Klasyfikacja końcowa indywidualna Pucharu Polski WKKW – nagrody zapewnia Organizator Pucharu
Polski WKKW:
a) Zawodnicy, którzy zdobyli pierwsze trzy miejsca w Klasyfikacji końcowej indywidualnej Pucharu
Polski otrzymują medale i puchary.
b) Seniorzy – nagrody finansowe
c) Juniorzy – nagrody rzeczowe
d) Juniorzy Młodsi – nagrody rzeczowe
e) Młodzicy – nagrody rzeczowe
Klasyfikacja końcowa klubowa Pucharu Polski WKKW– nagrody zapewnia Organizator Pucharu
a) Kluby, które zdobyły pierwsze trzy miejsca otrzymują nagrody honorowe.