szkoła policji w słupsku mistrzowie polski brazylijskiego jiu

SZKOŁA POLICJI W SŁUPSKU
Wygenerowano: Środa, 8 marca 2017, 19:05
MISTRZOWIE POLSKI BRAZYLIJSKIEGO JIU-JITSU
Wykładowca Szkoły Policji i jednocześnie trener klubu SPTS „Serpentes” Damian
Bartnicki został Mistrzem Polski brazylijskiego Jiu-jitsu kategorii brązowego pasa. Na podiom stanęło jeszcze
dwóch zawodników „Serepentes” trenowanych przez Bartnickiego.
Medale naszych reprezentantów zostały zdobyte podczas III Mistrzostw Polski Brazylijskiego Jiu-Jitsu w formule „no-gi”.
Formuła ta przewiduje rywalizację zawodników bez kimon, jedynie w koszulkach i spodenkach. Zawodnicy „Seprepentes”
trzykrotnie stawali na podium mistrzostw. Oprócz Damiana Bartnickiego, tytuł Mistrza Polski w kategorii białych pasów, w
wadze do 91,5 kg zdobył Mirosław Kajkowski. Tytuł wicemistrzowski w kategorii niebieskich pasów, w wadze do 97,5 kg
zdobył Przemysław Błoński.
- To pierwsze medale zdobyte dla klubu SPTS „Serpentes”, cieszę się, że ciężka praca, która została włożona w ostatnim
czasie przynosi efekty. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować tę zwycięską passę - mówi, nie kryjąc satysfakcji Damian
Bartnicki.
W poznańskich zawodach udział wzięło prawie 800 zawodników. Najbliższy duży start słupszczan to Puchar Polski w
brazylijskim Jiu-jitsu, w formule „w kimonach”, na przełomie kwietnia i maja w Koninie.
kom. Damian Bartnicki
trener SPTS ''Serpentes''
(pobierz)
Klub brazylijskiego Jiu-jitsu działa w ramach Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego, które funkcjonuje w słupskiej
Szkole Policji. Trenerem zawodników jest wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych kom. Damian Bartnicki, posiadający na
swoim koncie także tytuł Mistrza Polski w zapasach. Zwodnicy „Serpentes”, którzy wraz z nim zdobyli medale, na co dzień
pełnią służbę w Komendzie Miejskiej Policji Słupsku.