KONSPEKT LEKCJI

Transkrypt

KONSPEKT LEKCJI
KONSPEKT LEKCJI TAŃCA TOWARZYSKIEGO
Temat: Nauka kroku podstawowego Samby, doskonalenie Cha-Cha, Walca angielskiego, Walca wiedeńskiego
Klasa: II GIM Miejsce: Sala gimnastyczna Liczba ćwiczących: 18 osób Data: 09.12.2013 Prowadzący: mgr Tomasz Mielcarek
CEL LEKCJI: Rozwój koordynacji ruchowej, wyrabianie umiejętności łączenia ruchu z muzyką.
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE:
UMIEJĘTNOŚCI: Nauka kroków podst. Samby, doskonalenie wcześniej poznanych tańców.
MOTORYCZNOŚĆ: Płynność, precyzja i koordynacja ruchowa .
WIADOMOŚCI: Taniec jako forma rekreacji ruchowej.
POSTAWY: Współpraca w grupie, w parach.
METODY REALIZACJI ZADAŃ: - naśladowcza ścisła, - powtórzeniowa
METODY PRZEKAZYWANIA WIADOMOŚCI: - pokaz z objaśnieniem, - wykonywanie zadań ruchowych
TOK LEKCJI
Zorganizowanie grupy
Motywacja do zajęć w
lekcji
Kształtowanie
umiejętności
(doskonalenie)
Kształtowanie
umiejętności
(nauka)
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE
1. Zbiórka .
2. Powitanie.
3. Sprawdzenie obecności.
1. Podanie tematu zajęć i sposobu realizacji.
2. Rola tańca w naszym życiu.
Doskonalenie układu Cha-Cha:
1. Krok podstawowy
2. Obrót partnerki pod ręką partnera
3. Figura „New York”
4. Figura „Hand to Hand”
Doskonalenie Walca angielskiego:
1. Krok podstawowy
2. Obroty w prawo o ¼
Doskonalenie Walca wiedeńskiego:
1. Krok podstawowy
2. Obroty w prawo o ¼
Nauka kroku podstawowego Samba:
praca indywidualna
1. Nauka liczenia (rytm raz i dwa, raz i dwa)
2. Nauka akcentowania rytmu poprzez uginanie kolan
3. Nauka kroku podstawowego w przód i w tył (bez muzyki i z
muzyką)
praca w parach bez trzymania za ręce (naprzeciw siebie)
1. Nauka kroku podstawowego w przód i w tył (bez muzyki i z
muzyką)
praca w parach RAMA
1. Nauka kroku podstawowego w przód i w tył (bez muzyki i z
muzyką)
Ćwiczenia
uspakajające.
Ćwiczenia oddechowe i relaksujące.
Zakończenie lekcji.
1. Omówienie lekcji.
2. Wyróżnienie najlepiej ćwiczących par.
3. Zadanie domowe- przećwiczenie poznanych figur z pomocą
internetu (youtube.com)
4. Pożegnanie.
UWAGI ORGANIZACYJNOMETODYCZNE
Ustawienie w dwuszeregu
Ustawienie w parach.
Układ podstawowy wykonywany
do muzyki.
Nauczyciel zwraca uwagę na
prawidłową technikę kroku i
estetykę ruchu.
Ustawienie indywidualnie
Ustawienie w parach
W marszu po obwodzie koła.