Scenariusz lekcji Klasa: 3D Temat: Zapoznanie

Transkrypt

Scenariusz lekcji Klasa: 3D Temat: Zapoznanie
Scenariusz lekcji
Prowadząca: Agnieszka Jędrzejowska
Data: 29. 10. 2012r.
Klasa: 3D
Temat: Zapoznanie z zasadami Kodeksu 2.0.
Powiązanie z wcześniejszą wiedzą: uczniowie znają różne kodeksy i regulaminy,
rozumieją konieczność ich stosowania, korzystają z różnych źródeł informacji.
Cele lekcji:
Uczeń
1. Wymienia zasady Kodeksu 2.0.
2. Wyjaśnia znaczenie zasad Kodeksu.
3. Uzasadnia konieczność stosowania zasad Kodeksu.
Cele sformułowane w języku ucznia:
1. Wymieniam zasady Kodeksu 2.0.
2. Wyjaśniam znaczenie zasad Kodeksu.
3. Uzasadniam konieczność stosowania zasad Kodeksu.
Nacobezu (co uczniowie będą potrafili po lekcji):
1. Wymienisz zasady Kodeksu 2.0.
2. Wyjaśnisz znaczenie zasad Kodeksu.
3. Uzasadnisz, dlaczego należy przestrzegać zasad Kodeksu 2.0.
Przebieg lekcji (metody i aktywności):
1. Sprawdzenie pracy domowej: wyjaśnienie pojęć: kodeks, zasada, przypomnienie
znanych i przestrzeganych przez uczniów kodeksów i regulaminów. (kodeks
grzeczności, kodeks ruchu drogowego, statut szkolny, zasady zachowania w klasie 3D)
2. Przypomnienie znaczenia pojęć: kodeks, zasada.
3. Podanie celu zajęć (zapisanie na tablicy) i nacobezu.
Cel: Znam Kodeks 2.0.
4.Odczytanie zasad Kodeksu 2.0 (rzutnik).
5.Podział uczniów na grupy zabawa integracyjna „Kostka”.
6.Wyjaśnianie poszczególnych punktów kodeksu z wykorzystaniem dostępnych źródeł
informacji. (Wykorzystanie wyszukiwarki internetowej Google, encyklopedii PWN.)
6. Wyjaśnianie kolejnych zasad kodeksu przez poszczególne grupy.
7. Informacja zwrotna nauczyciela lub ocena koleżeńska.
8. Zabawa integracyjna „Stos”. Reguły tłumaczymy tylko chłopcom.
9.Pytanie kluczowe: Dlaczego należy znać i przestrzegać zasad kodeksu?
10. Wklejenie kodeksu do zeszytu – samodzielne uzupełnianie tekstu z lukami.
13. Zadanie pracy domowej : Korzystając z Internetu przygotuję informacje o piramidzie
zdrowego żywienia. Podam źródła informacji. Zastanowię się, które punkty kodeksu
wykorzystałem.
14. Podsumowanie zajęć – rundka
Chciałbym zapamiętać ...........................
Dzisiaj dowiedziałem się…………………,
Trudne było dla mnie.............................................
Kluczowe pytania dla uczniów: Dlaczego należy znać i przestrzegać zasad kodeksu?
Szkoła ucząca się
Letnia Szkoła „Kuźnia OK”, 24-28.06.2008 r.
Scenariusz lekcji
Notatki i dodatkowe ćwiczenia: Kodeks z lukami do uzupełnienia przez uczniów.
Praca domowa: Korzystając z Internetu przygotować informacje o piramidzie zdrowego
żywienia. Zastanowić się, które punkty kodeksu są wykorzystane podczas tej pracy.
Materiały i pomoce dydaktyczne: Kodeks 2.0, komputer z dostępem do Internetu,
rzutnik, encyklopedia PWN.
Szkoła ucząca się
Letnia Szkoła „Kuźnia OK”, 24-28.06.2008 r.

Podobne dokumenty