[email protected]
Dodano:
2010-06-22
Sukces naszych Maratończyków!
4 miejsce w klasyfikacji generalnej i 308 km 720 m i 10 cm w ciągu 37 godzin 36 minut i 32 sekundy to wynik naszej 10
osobowej drużyny w Maratonie im. Jerzego Kukuczki, który odbył się 20 czerwca br. w ramach III Festiwalu Biegu.
Maraton został zorganizowany przez katowicką Akademię Wychowania Fizycznego na Dolinie Trzech Stawów. Jego długość wynosiła dokładnie
42 km 195 m. Bieg odbywał się po pętli o długości 4 km 193,70 m i był poprzedzany dobiegiem o długości 258m. Każdy z zawodników mógł
pokonać dowolną ilość okrążeń w czasie od godziny 14.00 do 20.00. Klasyfikacja zawodników była prowadzona w dwóch kategoriach indywidualnej i drużynowej.Nasza Spółka zgłosiła udział do klasyfikacji drużynowej. Maksymalnie drużyna mogła liczyć 10 osób, a w jej składzie
musiały wystartować co najmniej 2 kobiety. Maraton w klasyfikacji drużynowej wygrywał zespół, który przebiegł łącznie najdłuższą odległość.
Naszej drużynie w sumie udało się przebiec 308 km 720 m i 10 cm. Cały maraton przebiegły 4 osoby: Patryk Mazurek, Andrzej Gut – Prezes
Zarządu naszej Spółki, Katarzyna Warlińska i Grzegorz Jąbrzycki. Najlepszy wynik uzyskał Patryk Mazurek, który pokonał cała trasę w ciągu 3
godzin 55 minut i 7 sekund. Na drugiej pozycji wśród naszych reprezentantów znalazł się Prezes Andrzej Gut z czasem 4 godziny 59 minut i 22
sekundy. Trzecia była Katarzyna Warlińska, która biegła maraton 5 godzin 22 minuty i 18 sekund. Na czwartej pozycji wśród naszych
zawodników uplasował się Grzegorz Jąbrzycki, który przebiegł 42 km 195 m w czasie 5 godzin 27 minut i 43 sekund. Pozostali zawodnicy
przebiegli odległości od 12 km 839,10 m do 29 km 613,90 m. Na 20 zarejestrowanych zespołów nasza drużyna zajęła 4 miejsce, co jest
ogromnym sukcesem biorąc pod uwagę, że w maratonie startowaliśmy po raz pierwszy.
Publikacja: Agnieszka Jaszkaniec