Awans naszych biegaczy do Mistrzostw Mazowsza

VIII Liceum Ogólnokształcące i 58 Gimnazjum im. Władysława IV w Warszawie - Start
We wtorek 13 października 2009 r. na terenie UWKS WAT przy ul. Kartezjusza 1 odbyły się Mistrzostwa
Warszawy w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach XLIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieżowej.
Pomimo przejmującego zimna i dokuczliwego deszczu, w imprezie wystartowało z naszej Szkoły sześć
licealistek oraz sześcioro gimnazjalistów. Każdy bieg liczył średnio po stu kilkudziesięciu uczestników i
obsadzony był najlepszymi biegaczami (często trenującymi w klubach lekkoatletycznych) z wszystkich
dzielnic Warszawy.
W związku z powyższym niezwykle cieszy sukces odniesiony przez uczennicę kl. I D Biserkę Lazarević,
która zdobyła brązowy medal na dystansie 1000 m i zakwalifikowała się do Mistrzostw Mazowsza. Awans
do tych mistrzostw wywalczył też uczeń klasy II Ga Łukasz Barszczak, który zajął w biegu na dystansie
1500 m znakomitą 9 lokatę. Tylko jednego miejsca premiowanego awansem zabrakło uczennicy z klasy
III D Marcie Bazańskiej; w biegu na dystansie 2000 m uplasowała się ona na doskonałej 11 pozycji.
Warte odnotowania są również świetne lokaty w trzecich dziesiątkach biegaczy (brak jeszcze oficjalnych
dokładnych wyników) wywalczone przez: Angelikę Czuryszkiewicz z klasy III D, Michalinę Kowalską z
klasy I Gb oraz Julitę Straszak z klasy I Ga.