I miejsce w Szczecinie i awans do finału wojewódzkiego! 20

I miejsce w Szczecinie i awans do finału wojewódzkiego!
20 września do walki o pierwsze medale w Mistrzostwach Szczecina stanęły lekkoatletki
naszej szkoły. Szkolna Liga LA to zawody drużynowe. Każda zawodniczka za wynik
otrzymuje punkty dla zespołu, a najlepsza trójka dekorowana jest medalami. Dziewczęta po
raz kolejny udowodniły, że nie mają sobie równych. Przewaga nad drugim zespołem w
klasyfikacji to ponad 100pkt. Oprócz zwycięstwa drużynowego i sześciu medali
indywidualnych dziewczęta uzyskały awans do finału wojewódzkiego!
Gratulacje dla zespołu i trzymamy kciuki za finał wojewódzki !
Opiekunem dziewcząt jest pani Renata Milewicz.
Najwięcej punktów (159) dla drużyny zdobyła Alicja Rydelek IId, która zajęła drugie miejsce
w biegu na 300m z bardzo dobrym czasem 44,47s. Niewiele mniej punktów (156) zdobyła
Paulina Kielecka IIIa, która wygrała bieg na 100m (13,13s). Również pierwsze miejsce zajęła
Karolina Chudyk IIe, która wygrała skok w dal (4,72m – 117pkt) oraz sztafeta 4x100m w
składzie Sylwia Śliwa IIa( brązowy medal w biegu na 100m), Paulina Kielecka, Monika
Oseła IIa (brązowy medal w biegu na 80m przez płotki) i Alicja Rydelek (110pkt).
W skład drużyny, bez których nie byłoby zwycięstwa, wchodziły również: Zofia Żmuda IIa,
Joanna Gniewkowska IId, Martyna Woźniak IIIa, Magdalena Olejniczak IIe, Marta Adamska
IIb, Maria Dymerska If, Agata Kareńska IIIa, Julia Milas IIb, Martyna Feherpataky- Mazur
IIIe, Marta Mierzwa IIIa, Nikola Słonina IIb, Zuzanna Jechorek IId.
I miejsce dziewcząt w rundzie jesiennej Ligi Biegowej
28 września dziewczęta ponownie wystartowały w Mistrzostwach Szczecina. Tym razem w
Lidze Biegowej. Są to zawody, które składają się z dwóch rund: jesiennej i wiosennej.
Uczniowie startują w swoich kategoriach wiekowych na dystansie 100m, 300m lub 600m. Za
zajęcie miejsca w pierwszej trójce zawodnicy honorowani są medalami. Wszyscy startujący
otrzymują za wywalczone miejsca punkty, których suma decyduje o zajętej przez drużynę
lokacie. W rundzie jesiennej uczennice naszego gimnazjum zdobyły siedem medali. Złote
wywalczyły Zosia Żmuda IIa i Ala Rydelek IId, srebrne Monika Oseła IIa i Asia
Gniewkowska IId a brązowe Ludwika Majewska If, Sylwia Śliwa IIa i Agata Kareńska IIIa.
Tuż poza podium na czwartej pozycji swoje biegi zakończyły Karolina Chudyk IIe, Magda
Olejniczak IIe i Marysia Dymerska If. W zawodach startowały również: Paulina Sujecka ,
Gabrysia Zydroń i Weronika Florczak z Ie, Natalia Piwowarska z Ia, Julia Szyszko z IIId,
Martyna Woźniak i Kaja Jędrzejewska z IIIa oraz Aleksandra Wojniusz z IIIe.
Punkty zdobyte przez dziewczęta w rundzie jesiennej uplasowały szkołę na I miejscu.
Dzień później w tych samych zawodach wystartowali chłopcy. Wśród uczniów naszej szkoły
najbliżej medalu był Andrzej Bednarz z IIIe, który w biegu na 100m zajął IV miejsce.
Drużyna chłopców w składzie: Jakub Petryński If, Wiktor Majewski Ie, Bartosz Bojanowski
Id, Janek Toboła Ia, Maksymilian Florek IIa, Jakub Dziczkiewicz IIa, Paweł Pietruszka IId,
Jakub Bis IId, Maksymilian Chmura IIIc, Wiktor Pilak IIIc, Błażej Gorzkowicz IIIe i Konrad
Sielicki w rundzie jesiennej zajęła dziewiąte miejsce.
Gratulujemy dziewczynom, a wszystkim życzymy udanego startu wiosną.
Kolejny sukces dziewcząt w zawodach lekkoatletycznych pn. „Dzień sztafet”
3 października na stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody sztafetowe dla uczniów
szkół gimnazjalnych. Reprezentacja szkoły składała się z szesnastu dziewcząt, które
startowały w czterech sztafetach: 4x100m, 4x400m, szwedzkiej(100m, 200m,300m,400m) i
olimpijskiej(800m,400m,200m,100m).
Nasze dziewczyny pod opieką pani Renaty Milewicz zdobyły komplet medali i drużynowo
zajęły I miejsce w Szczecinie.
•
•
•
•
4x100m – II miejsce (Ludwika Majewska If- Sylwia Śliwa IIa- Marta Mierzwa IIIaPaulina Kielecka IIIa)
4x400m - III miejsce (Zuzanna Jechorek IId – Marta Adamska IIb- Kaja Jędrzejewska
IIIa- Julia Milas IIb)
Szwedzka – I miejsce ( Julia Szyszko IIId- Joanna Gniewkowska IId- Zofia Żmuda
IIa- Magdalena Olejniczak IIe)
Olimpijska – II miejsce (Alicja Rydelek IID- Monika Oseła IIa- Maria Dymerska IfKarolina Chudyk IIe)