Regulamin Turnieju Koszykówki Ulicznej „Boguszowski Streetball

Regulamin Turnieju Koszykówki Ulicznej
„Boguszowski Streetball 2011”
1. Turniej odbywa się na kompleksie boisk sportowych przy ul. Wałbrzyskiej, 58-370
Boguszów-Gorce w dniu15.09.2011 r. (czwartek). Zapisy od godz. 9:00, rozpoczęcie
turnieju: godz. 10:00.
2. Mecze rozgrywane będą na boiskach o wymiarach 14×15 m. Na boisku zaznaczona jest linia
ciągła w odległości 6,25 m od kosza oraz linia rzutów wolnych w odległości 5,8 m od linii
końcowej. Dodatkowo w ramach turnieju rozegrane zostaną następujące konkurencje:
- najlepszy zawodnik/zawodniczka w rzutach za 3 pkt.
- najlepszy zawodnik/zawodniczka w rzutach wolnych.
3. Udział w Turnieju tylko i wyłącznie za okazaniem pisemnej zgody Rodzica lub Opiekuna.
legitymacji szkolnej.
W turnieju mogą brać udział amatorzy i zawodnicy posiadający licencję.
5. Drużyna liczy 3 zawodników. Mecz musi rozpocząć 3 zawodników, ale kończyć może
2 zawodników.
6. Zespół, który wygra losowanie, rozpoczyna grę. Za zdobyty kosz drużyna otrzymuje 1pkt, za rzut
zza linii 6,25 m – 2pkt.
7. Gra toczy się do zdobycia przez jedną z drużyn 11 pkt., lub przez 10 minut – w takim przypadku
zapisywany jest aktualny wynik spotkania. W przypadku remisu po 10 minutach zarządzana jest
dogrywka do zdobycia przez którąkolwiek z drużyn jednego kosza.
8. Błąd lub faul karany jest stratą piłki i wyrzutem piłki przez drużynę przeciwną
z najbliższego miejsca spoza linii końcowej lub bocznej. Za faul niesportowy sportowca lub faul
techniczny karą jest jeden rzut wolny i posiadanie piłki.
9. Po każdym zdobytym koszu piłka przechodzi w posiadanie drużyny tracącej kosz. Musi ona
w komplecie wyjść poza linię 6,25 m. Drużyna broniąca musi się w komplecie znajdować
w polu 6,25 m.
10. Podobna zasada (wyjścia poza linię 6,25) dotyczy zebrania piłki po niecelnym rzucie
przeciwnika.
11. Nie wolno dobijać piłki po niecelnym rzucie przeciwników, jedynie po niecelnym rzucie
zawodnika własnej drużyny.
12. Każda drużyna ma do wykorzystania jedną minutową przerwę, gdy czas gry jest zatrzymywany.
13. W meczach turnieju nie ma sędziego - są obserwatorzy. Obserwatorzy wyznaczeni przez
organizatorów rozstrzygać będą kwestie sporne w momencie, gdy kapitanowie drużyn nie dojdą
do porozumienia. Obserwatorzy mogą usunąć zawodników, którzy w szczególny sposób łamią
przepisy gry i zachowują się w sposób niegodny sportowca (np. ściąganie spodenek, uderzanie
piłką przeciwnika w głowę).
14. Organizatorzy turnieju nie biorą odpowiedzialności za wszelkie urazy i kontuzje zawodników
powstałe w trakcie turnieju.
15. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu. W przypadku istotnych zmian
zobowiązują się do powiadomienia zawodników, w trakcie turnieju o zmianach w regulaminie.
16.W trakcie turnieju obowiązuje zakaz wsadów piłki do kosza oraz zawieszania się na obręczy.
17. System rozgrywek zostanie uzależniony od ilości zgłoszonych zespołów.