Mistrzostwa Polski A,B,C - Stowarzyszenie Klub Sportowy Nautilus

Mistrzostwa Polski A,B,C
Autor: wojtas.
26.06.2013.
Zmieniony 07.07.2013.
Zakończyly się Mistrzostwa Polski kat A,B,C w Olsztynie . Wielkie gratulacje i uznania dla naszych
wspaniałych zawodników którzy dzielnie walczyli na najważniejszych zawodach tego roku. Dzieki ich
cieżkiemu wysiłkowi i pracy przywIeźli aż 28 medali indywidualnie i 5 w sztafetach .
Wielkie gratulacje należa się Amieli Pisarczyk która wywalczyla 3 złote medale i uzyskała limit na
Mistrzostwa Europy Juniorów, które w tym roku odbędę się w Szczecinie . Naszą kolejną utytułowana
zawodniczką tych mistrzostw okazala się najmłodsza zawodniczka Zuza Rzepka,która pojechała z nami do
Olsztyna i mimio ze jest dopiero w kat D to pokazala klasę starszym zawodnikom że w tak młodym wieku
można zdobyc na MP kat A,B,C 2 medele brązowe .
Na tych mistrzostwach pokazl dużą forme ,mimo dłuższej przerwy w treningach Łukasza Czajka który
zdobył 3 medale a w tym pobił życiówke na 400m pp z czasem 3.24.99 i również stanął za ten dystans na
najwyższym stopniu podium .
Zadowolna może być również Olga Niedzielska która wywalczyła 2 złote medale 2 srebrne i 1 brąz .
Z medalami wrócili do Jastrzębia między innmi Kamil Kern który wywalczył 2 brązowe medale i osigną
bardzo dobre czasy ,Jakub Dyrszka przywiózł 3 brązy i srebro ,bardzo duże szanse na zwycięstwo miał na
dystansie 400m pw lecz z powodów technicznych nie ukończył wyścigu oraz Sebastian Nalepka który po
ciężkiej walce wywalczył brązowy medeal na 100m bf z bardzo dobrym czasem 48.71
Gratulacje należą się również Ani Osiadacz która wywalczyła 3 srebrne medale na dystansie 400m pw
.800pp oraz 100pw na którym uzyskała czas lepszy od życiówki .
Na 800mpp chłopców medal złoty zdobył Wojtek płaska natomiast Bartłomiej Giba zdobył 2 brązowe
medale i 1 srebrny ,również Ola Kasperek wywalczyla 2 srebrne medale na dystansie 50pp oraz 50pw .
Bardzo dobrze spisały się nasze sztafety dziewcząt jak i chłopców
W juniorkach dziwczat na 4x200pp nasza drużyna zdobyla 1 miejsce w składzie Pisarczyk Leoniak
Winiarska i Kasperek
Również starsze zawodniczki spisaly się bardzo dobrez zdobywajac 2 miejsce na ten dystans w skladzie
Osiadacz Szuter Rzepka Niedzielska
Chłopcy natomiast zdobyli 3 miejsce w skladzie Kern Nalepka Woźniak Dyrszka
Na 4x100 bf dziewczyny zajeły 2 miejsce a chłopcy nieco slabiej bo 5 ale na 100pp chłopcy zajeli 3 a
dziewczyny 2 przegrywajac nieco z Laguną z Torunia a wiec mamy nadziej ze wszyscy są zadowoleni z
zawodów i pobytu w Olsztynie gdzyż zawodnicy mieszkali nie daleko jeziora ,plywali na motorowce i
roznież mięli wolny czas na pieknym rynku Olsztyna .
Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za wielką klasę i wysoki pozim na zawodach oraz życzymy