SPORT W DOBISZU

Złoto dla zespołu „Los tak chciał”
W dniu 12.03.2016 r. odbył się Koźmiński Trio Basket, XIV turniej koszykówki ulicznej
zorganizowany przez Akademię Leona Koźmińskiego na Arenie Ursynów, przeznaczony dla
uczniów szkół średnich z Warszawy i okolic. Udział wzięło 31 zespołów żeńskich oraz 57
zespołów męskich.
W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, zespół żeński „LOS TAK
CHCIAŁ”, w składzie: Natalia Rozińska, Agnieszka Jędrzejewska, Paulina Mijal.
Trenerką była p. Magdalena Rzyszkiewicz.
Nasze koszykarki wyszły z grupy eliminacyjnej na pierwszym miejscu. Zawody po
eliminacjach rozgrywane były systemem pucharowym (do pierwszego przegranego meczu).
W ćwierćfinale dziewczynki spotkały się z „Załogą Hoff, reprezentującą IX LO im. K.
Hoffmanowej, w półfinale pokonały dziewczyny z „Reymontówki” - Zespołu Szkół Nr 18, a
w wielkim finale walczyły z „Anonimowymi koszykarkami” – zawodniczkami XXXVIII LO
im. S. K. Potockiego. Po wygraniu meczów „Los tak chciał” zdobył wymarzone złoto.
Podczas turnieju odbył się również konkurs rzutów za 3 punkty, nasze dwie zawodniczki
Natalia i Agnieszka pokonały całą konkurencję i spotkały się w finale, w którym ostatecznie
wygrała Agnieszka Jędrzejewska.
Serdecznie gratulujemy naszym koszykarkom i ich trenerce, pani prof. Magdzie
Rzyszkiewicz !!!!!
Dnia 02.06.2015 r. na gościnnych obiektach SP. nr 46 przy ulicy Wałbrzyskiej odbyły się
zawody lekkoatletyczne dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych o Mistrzostwo Dzielnicy
Mokotów.
Nasi uczniowie pod opieką prof. Jacka Jankowskiego zaprezentowali się znakomicie.
Złote medale zdobyli: sztafeta 4x100 metrów w składzie: Jan Borowicz I B , Jan Bawolik
I C , Michał Kaniewski I F , Patryk Kowalski I D.
W biegu na 60 metrów złoty medal zdobył Jan Borowicz I B , a w biegu na dystansie 400
metrów również złoto zdobył Konrad Sobiech z klasy I C.
Jan Bawolik z klasy I C zdobył srebro na dystansie 200 metrów. W konkurencji
sprinterskiej dziewcząt reprezentantka naszej szkoły Adrianna Broda wywalczyła srebrny
medal na dystansie 60 metrów.
Brązowy medal zdobyła Karolina Jabłońska z klasy I B na dystansie 400 metrów.
W konkurencji pchnięcia kulą z znakomite drugie miejsce przypadło dla Kasi Strzeżek z
klasy II D.
SREBRNE SIATKARKI DOBISZA
MARZEC 2015
W tegorocznych Mistrzostwach Mokotowa nasze siatkarki nie obroniły zeszłorocznych
wyników (Mistrzostwo Mokotowa i Mistrzostwo Warszawy), ale w bardzo dobrym stylu
i według zasady fair play zdobyły srebrne medale. Na podium znalazły się w zacnym,
zaprzyjaźnionym gronie zawodniczek Cervantesa (złoto) i Kochanowskiego (brąz).
Wiktoria Welik 2A
Z trenerskiej ławki szefowała Im prof. Elżbieta Arkuszyńska, która o siatkówce wie
wszystko!
Listopad 2015
II miejsce w Mistrzostwach Mokotowa w piłce ręcznej
STYCZEŃ 2014
W Mistrzostwach Mokotowa w piłce ręcznej reprezentacja Naszego Liceum w składzie : Ola
BAGIŃSKA, Kaja DĄBROWSKA, Ola KAPERA, Magda KRAWIEC, Karolina PARKOT,
Berenika RONIKIER, Natalia ROZIŃSKA, Paulina SIKORSKA, Katarzyna STRZEŻEK,
Katarzyna SZYMAŃSKA zajęła I miejsce, które dało jej awans do Mistrzostw Warszawy w
ramach XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Oddanym TRENEREM zespołu jest
prof. Magdalena Rzyszkiewicz.
DOBISZOWE SIATKARKI W ZŁOCIE! ( marzec 2015)
Drużyna siatkarek naszego Liceum zdobyła w złoty medal i tytuł Mistrzyń Mokotowa
Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Droga do złota w finałowej rozgrywce to trzy wygrane:
z Królówką, Cervantesem i Bełską - każde po 2:0! Tytuł MVP (najbardziej wartościowego
gracza) zdobyła MAGDA KRAWIEC - nieoceniona jako siatkarka ale również nasze "dobro
Dobiszowe" na wielu innych polach nie tylko sportowych!