23 Sierpień 2016
kategoria:
Aktualności
Zawodnicy podczas gry
21 sierpnia br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku zorganizowano VI turniej koszykówki
ulicznej o puchar Burmistrza Kłobucka.
W zawodach rywalizowało 14 drużyn. Drużyny podzielono na dwie siedmiozespołowe grupy, w których
rywalizowano w systemie "każdy z każym" – do 12 punktów (liczonych za 2 i za 1) bądź 10 minut. Cztery
najlepsze zespoły z każdej z grup awansowało do ćwierćfinałów.
Po parogodzinnej rywalizacji sędziowie podsumowali zdobyte punkty przez drużyny i wyłonili zwycięzców
turnieju.
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „BYLE NIE MUSTAF”, puchar Burmistrza Kłobucka wręczyła
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kłobucku Danuta Gosławska. Puchar Dyrektora OSiR-u za zajęcie
drugiego miejsca z rąk Prezes Okręgowego Związku Koszykówki w Częstochowie Pana Michała Sarana
otrzymała drużyna „BEKONY”. Trzecie miejsce przypadło drużynie „ MŁODE WILKI”, której puchar
Dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku wręczony został przez jego dyrektora Pawła
Kotkowskiego. Na czwartym miejsce uplasowała się drużyna gospodarzy i organizatorów „HAKA TEAM”.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcin Majcherek, w rzucie za 3 pkt. najlepszy okazał się Artur
Puchała, któremu nagrodę wręczył Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.
Zawody zorganizował Rafał Nowak jako animator kłobuckiego Orlika. Spotkania sędziowali Bartek Saran i
Michał Saran. Stolik sędziowski prowadziła Dorota Soluch.