W dniach 1–3 maja Warszawski Klub Futbolu Stołowego zaproponował osobom, które
sportowo. W klubie Arena przy ul. Pańskiej 61 WKFS zorganizował turniej piłki
stołowej rangi Otwartych Mistrzostw Regionalnych – Breakpoint Warsaw Open, pod
W mistrzostwach udział wzięło około 100 zawodników, między innymi z Warszawy,
stołach – Garlando World Champion 2007. Rywalizacja przebiegała w ośmiu
konkurencjach, a wyniki najwaŜniejszych z nich ujęte zostaną w klasyfikacji
ogólnopolskiej.
Na zawodach miała miejsce premiera gry polecanej przez PZFS a wydanej przez
Breakpoint, gry na telefony komórkowe – „Futbol Stołowy”. W wolnej chwili, miedzy
meczami przy stole, uczestnicy mogli zrelaksować się, grając w multimedialną wersję
futbolu stołowego, na swojej "komórce".
Warszawski turniej – Breakpoint Warsaw Open, rozpoczął się pojedynkiem par
amatorskich, w której to konkurencji, okazję do sprawdzenia swoich umiejętności
mieli zarówno zawodniczki i zawodnicy, którzy juŜ posiadają pewne umiejętności, jak
i ci, którzy po raz pierwszy znaleźli się na takim turnieju, a grają wyłącznie
rekreacyjnie. W tej konkurencji wystartowało 25 druŜyn, a zwycięzcami okazała się
para z Toruńskiego Klubu Futbolu Stołowego - Krzysztof śołądkowicz i Zofia
Lewandowska. Na 2. miejscu uplasowali się – Tomasz Kołaczyk i Piotr Jurgielewicz, a
na 3. - Dawid Klugowski oraz Jan Biling.
Turniej Ama – zwycięzcy konkurencji amatorskiej: Krzysztof Zołądkowicz i Zofia Lewandowska
Kolejnym punktem piątkowych rozgrywek była konkurencja DYP (Draw Your
Partner), czyli turniej par losowanych. Specyfiką tej konkurencji, jest to, Ŝe grana
jest ona w parach, ale to organizator losuje partnera do wspólnej gry. Do zawodów
przystąpiło 86 zawodników, którzy zostali losowo dobrani w 43 pary. W tej
konkurencji najlepsi okazali się Jakub Ziencikiewicz wraz z Robertem Koteckim, 2.
miejsce zajęli Paweł Jóźwiak i Marcin Snopkowski, a 3. Przemysław Noga z Wrocławia
wraz z warszawską zawodniczką Zuzanną Filon.
Turniej DYP – mecz: Zuzanna Filon i Przemysław Noga (po lewej) kontra Tomasz PoboŜy i Przemysław
Bętkowski (po prawej)
W piątkowy wieczór rozpoczęła się jedna z najwaŜniejszych konkurencji futbolu
stołowego – Single Open, które były kontynuowane w sobotnie południe, a udział
wzięło 57 zawodników.
Najciekawsze rozgrywki przebiegały między Pawłem Sielskim z Wrocławia pięciokrotnym Mistrzem Polski w konkurencji Single Open, a Jakubem
Ziencikiewiczem z Łodzi – zdobywcy 3. miejsca na Mistrzostwach Polski 2008 w tej
konkurencji. Pojedynki tych dwóch utytułowanych zawodników, mających na swoim
koncie sukcesy w najwaŜniejszych imprezach międzynarodowych i ogólnopolskich
tradycyjnie gromadzi sporą grupę kibiców. Emocji nie zabrakło równieŜ tym razem.
W Singlach Open triumfował na pierwszym miejscu Jakub Ziencikiewicz, wygrywając
z Sielskim po bardzo emocjonującej i wyczerpującej walce w finale, a na 3. miejscu
uplasował się równie utytułowany zawodnik – Marcin Snopkowski z Torunia.
Finał Singli Open – Paweł Sielski (po lewej) i Jakub Ziencikiewicz (po prawej). Mecz sędziuje – Łukasz Polak,
Sędzia Główny turnieju
Sobota to dzień, w którym rozgrywany był turniej mikstowy, a więc par mieszanych.
W potyczkach miedzy parami damsko-męskimi najlepiej zaprezentowała się para z
Łodzi, mistrzowie Polski 2008 - Jakub Ziencikiewicz i Magdalena Sobczyk, na drugim
miejscu była poznańsko-toruńska para - Agata Ćwiąkała i Jacek Raczkier, a na 3
miejscu podium znaleźli się Joanna Boczkowska z Warszawy wraz z Marcinem
Snopkowskim.
Finał Par Mixtowych: Agata Cwiąkała i Jacek Raczkier (po lewej) przeciwko Jakub Ziencikiewicz i Magdalena
Sobczyk (po prawej)
Futbol stołowy to sport równieŜ dla kobiet, dlatego rozgrywane są takŜe konkurencje
wyłącznie dla pań, tj. Single i Pary Kobiece. Jednym z punktów programu sobotniego
turnieju były właśnie Pary Kobiece. Do tej konkurencji przystąpiły 22 zawodniczki, a
najlepsze okazały się Wicemistrzynie Świata 2008 w tej konkurencji - Agata Ćwiąkała
i Agnieszka Rutowska z Poznania, 2. miejsce zajęły dziewczyny z Wrocławia Magdalena Cabaj oraz Barbara Kurtyka, a 3. miejsce wywalczyły warszawskie
zawodniczki - Zuzanna Filon oraz Barbara Umowska.
Konkurencja – Pary Kobiet. Zdobywczynie 2 miejsca w tej konkurencji – Magdalena Cabaj i Barbara Kurtyka
Punktem kulminacyjnym sobotniego wieczoru było rozpoczęcie jednej z
najwaŜniejszych konkurencji piłki stołowej - Par Open. Do walki o mistrzostwo
przystąpiło 38 par. Nie zabrakło zawodników z czołówki rankingu ogólnopolskiego, a
kilka par wygrywając z zawodnikami wyŜej rozstawionymi, sprawiło na tych
zawodach duŜą niespodziankę.
NajwaŜniejsze mecze finałowe w Parach Open rozegrały się w południe, w niedzielę.
W tej waŜnej konkurencji triumfował Paweł Sielski grający ze swoim klubowym
kolegą – Przemysławem Nogą, którzy wygrali finał z łódzką parą – Jakubem
Ziencikiewiczem i Filipem Kubiatowiczem. 3. miejsce na podium zajęła toruńska para
- Marcin Snopkowski i Radosław Szczepański.
Turniej Par Open, zwycięzcy konkurencji – Paweł Sielski i Przemysław Noga
Niedziela to ostatni dzień turnieju Breakpoint Warsaw Open. Ostatnią rozgrywaną
konkurencją były Single Kobiet. Najlepszą zawodniczką okazała się Mistrzyni Polski
2008 w tej konkurencji – Agata Ćwiąkała. 2. miejsce wywalczyła Barbara Kurtyka z
Wrocławia, a 3. Zuzanna Filon z Warszawy.
Trening przed konkurencją Singli Kobiet. ZwycięŜczyni w tej konkurencji – Agata Ćwiąkała
Otwarte Mistrzostwa Regionalne – Breakpoint Warsaw Open były jednymi z
największych zawodów futbolu stołowego, jakie zostały zorganizowane w Warszawie.
Na turnieju pojawiła się czołówka najlepszych zawodników z całej Polski, wielu
kibiców entuzjastycznie wspierało swoich faworytów i kolegów klubowych, a turniej