Scenariusz lekcji

Transkrypt

Scenariusz lekcji
Autor: Natalia Jaksik
Edukacja wczesnoszkolna
Przedmiot: język angielski
Klasa: 1
Czas trwania: 45 min
Tytuł:
I’m hungry! Wprowadzenie słownictwa z zakresu: jedzenie
Odniesienie do podstawy programowej:
Dla celów kształcenia:
pkt 1: Przyswojenie przez uczniów podstawowego zasobu wiadomości na temat faktów,
zasad, teorii i praktyki, dotyczących przede wszystkim tematów i zjawisk bliskich
doświadczeniom uczniów.
Dla treści nauczania:
pkt 2: Uczeń nazywa obiekty w najbliższym otoczeniu.
Cel ogólny:
 przedstawienie słownictwa z zakresu: jedzenie
Cele operacyjne:
 uczeń rozpoznaje podane słownictwo
 uczeń potrafi przyporządkować nazwy do zdjęć
Metody pracy: aktywizujące
Formy pracy: pogadanka/pokaz
Środki dydaktyczne: program Prezi
Przygotowanie nauczyciela:
 zapoznanie się z oprogramowaniem Prezi; przegląd istniejących prezentacji i stworzenie
własnej aplikacji
 przygotowanie zbioru wymaganych słów do wklejenia do zeszytu, pustego szablonu
Projekt "Kompetentny e-Nauczyciel" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w
ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
1
wykreślanki
Przebieg lekcji:
Część
Prolog
Przebieg
Uwagi
Pogadanka na temat zwyczajów żywieniowych dzieci.
Czas: 5 min
Wypowiedz dowolna uczniów na temat jedzenia, tego co lubią,
tego, czego nigdy by nie zjedli...
1.Wprowadzenie
5 min
Dostosowane do wieku uczniów wyjaśnienie pojęć:
 chmura
 prezentacja / program Prezi
2.Część zasadnicza
ok.35 min
1. Dzieci oglądają przygotowaną prezentację. Wspólnie
zastanawiają się, co jest tematem prezentacji oraz co
oznacza tytułowe wyrażenie: „I’m hungry”.
2. Zapisanie tematu lekcji na tablicy.
3. Dzieci powtórnie oglądają prezentację, powtarzając za
nauczycielem nazwy w języku angielskim (głosem:
„głodnego potwora”, „głodnej myszki” itp. )
4. N-l rozdaje karteczki z wymaganym słownictwem, które
dzieci wklejają do zeszytów.
5. Praca w zeszycie: komponowanie i rysowanie własnego,
ulubionego śniadania – prezentacja prac.
3.Ewaluacja/podsu Podsumowanie lekcji.
mowanie
ok. 5 min
Zadanie zadania domowego: dzieci same tworzą wykreślankę
(pusty szablon otrzymują od nauczyciela).
Załączniki:
 Prezentacja:
http://prezi.com/sy-f5vk65ypm/im-hungry/
 Wykorzystana grafika:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Tea_(ital)#mediaviewer/F%C3%A1jl:Two_cups_of_tea_with_spoon.jpg
Projekt "Kompetentny e-Nauczyciel" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w
ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
2
https://c2.staticflickr.com/8/7163/6717512161_bcea02e05a_z.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/68/Three_Raspberries.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/Tomato_Juice.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/Milk_-_olly_claxton.jpg/1280px-Milk__olly_claxton.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/Salami_sandwich.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/da/Strawberry_ice_cream_cone_(5076899310).jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f4/Pizza.png
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/Red_Apple.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8a/Banana-Single.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/78/Chocolat.png
http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2011/220/5/2/sad_faced_apple_bloom_by_creshosk-d45v31v.png
 zadanie domowe – karta pracy
 zbiór wymaganych wyrazów do wklejenia do zeszytu
Projekt "Kompetentny e-Nauczyciel" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w
ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
3
Oświadczam, że w opracowanym przeze mnie scenariuszu lekcji nie naruszone zostały prawa
majątkowe ani osobiste osób trzecich.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie scenariusza w formie elektronicznej lub drukowanej z podaniem
autora oraz strony, z której został pobrany.
Zadanie domowe
Poznałeś dzisiaj wyrazy dotyczące jedzenia. Spośród nich wybierz pięć i zapisz je poniżej,
a następnie umieść je w kratkach (poziomo lub pionowo). Pozostałe, wolne kratki zapełnij
dowolnymi literami.
Projekt "Kompetentny e-Nauczyciel" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w
ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
4
Wpisane wyrazy:
................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................
Zbiór wymaganych wyrazów do wklejenia do zeszytu:
I’m hungry! – Jestem głodny,-a!
banana – banan
apple – jabłko
raspberries – maliny
strawberries - truskawki
ice-cream – lody
chocolate – czekolada
pizza – pizza
sandwich – kanapka
tea – herbata
milk – mleko
juice - sok
Projekt "Kompetentny e-Nauczyciel" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w
ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
5

Podobne dokumenty