Data wydruku: 2017-03-03.
FUTSAL
WUKS „Korona” Tomax Wschowa – AZS UP Wrocław
6:4 (3:2)
W trzeciej kolejce II Ligi Futsalu „Korona” podejmowała sąsiada z tabeli: AZS UP Wrocław. Mecz
zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po trafieniu W. Turkowiaka objęli prowadzenie 1:0.
Wschowianie jednak z minuty na minutę się rozkręcają i strzelają najpierw bramkę na 1:1 (Rutkowski) a
potem wychodzą na prowadzenie po uderzeniu Fiebiga. Przyjezdni nie dają za wygraną i po drugiej
bramce Turkowiaka wyrównują. Gospodarze nie składają broni i po strzale Rutkowskiego wychodzą
ponownie na prowadzenie 3:2. Tak kończy się pierwsza odsłona tego meczu. Druga część pojedynku
rozpoczyna się od trafień Kamila Sadowskiego i ponownie Bartosza Rutkowskiego. Wydaje się, że jest
po meczu – ale nic z tych rzeczy. Na 5:3 bramkę zdobywa kapitan Wrocławian Jacek Zdun. Co prawda
potem na 6:3 podwyższa Kamil Sadowski, ale AZS UP Wrocław rozpoczyna oblężenie bramki Rafała
Dobrowolskiego. Nasi zawodnicy cofają się do obrony. Kiedy Jacek Zdun ponownie zmniejsza rozmiary
porażki na 6:4. Dalsze bramki wydają się być kwestią czasu. W szeregi jednej i drugiej drużyny wkrada
się duża nerwowość – „Korona” się broni – AZS UP atakuje. Nie pomaga gościom również wycofanie
bramkarza. Tak więc po raz drugi w tym sezonie nasi futsalowcy zwyciężają i w tabeli rozgrywek
awansują na pozycję V-ce lidera tych rozgrywek.
7. MUKS Wolsztyn 3 1p. 7:21 -14
W najbliższą niedzielę we Wschowie rozegrana zostanie I runda Pucharu Polski w tej dyscyplinie.