FUTSAL
Artykuł‚ pochodzi z serwisu wschowa.pl.
Data wydruku: 2017-03-07.
FUTSAL: Sensacja w Gnieźnie !!!
W niedzielę zawodnicy WUKS Korona Wschowa rozgrywali mecz w Gnieźnie z tamtejszym Medanem.
Vice-lider tabeli II ligi futsalu był murowanym faworytem tego spotkania, jedyną niewiadomą miał być
rozmiar porażki Wschowian. Od samego początku meczu gospodarze zaczęli atakować bramkę strzeżoną
przez Rafała Dobrowolskiego, na szczęście z bardzo dobrej strony prezentował się cały zespół, grając
świetne zawody pod względem taktycznym. Niestety pierwszą bramkę strzelają piłkarze Medanu, po
kilku minutach pada kolejny gol i na tablicy widnieje wynik 2-0. Goście proszą o czas, od przerwy
bardzo zdeterminowani Wschowianie rzucają się do ataków. Na pierwszą bramkę nie czekają długo,
kapitalnym strzałem do kapitulacji bramkarza Medanu doprowadza Bartosz Rutkowski. Na sali
zapanowała cisza, co warto zaznaczyć grupa kibiców z Gniezna była liczna. Gospodarze będąc w lekkim
szoku, ponownie muszą uznać wyższość gości, tracąc kolejną bramkę w ich szeregach widać było
zdenerwowanie ... ,a na listę strzelców kolejny raz wpisuje się Rutkowski. Następne minuty to
wyrównana gra oby dwóch drużyn, do czasu faulu zawodników Korony, który prowadzi do
przedłużonego rzutu karnego, szansę wykorzystują Gnieźnianie i obejmują prowadzenie. Kilka sekund
później z kontrataku pada czwarta bramka i do przerwy nasz zespół przegrywa 4 –2 .
I teraz zaczyna się fantastyczne widowisko, prawdziwy dreszczowiec ! Goście nie mając nic do stracenia,
od gwizdka sędziego rzucają się na bramkę rywali. Niestety po kontrataku tracą piątą bramkę ... i od tego
momentu wszyscy zgromadzeni na hali w Gnieźnie mogą oglądać porywający mecz. Wschowianie grając
konsekwentnie powoli zaczynają odrabiać straty !!! Rutkowski faulowany w polu karnym, a egzekutorem
Łukasz Sadowski, który mocnym i co najważniejsze skutecznym strzałem strzela swoją pierwszą, lecz ...
nie ostatnią bramkę ! Czas płynie, a na tablicy przez dłuższy czas 5 –3 dla gospodarzy, którzy rzucają się
do kolejnych ataków, które skutecznie zatrzymuje Dobrowolski, na szczególną uwagę zasługuje kapitalna
interwencja Rafał, kiedy paruje silny strzał kierowany w samo okienko na rzut rożny, i właśnie od tej
sytuacji Korona pokazuje swój koncert gry dając do zrozumienia dość pewnym gospodarzą sygnał, że nie
wszystko jeszcze stracone !!! Świetnie w obronie grają Sebastian Pieprzyk, Cezary Czwojdrak i Marek
Krembuszewski, a w ataku kawał ,, dobrej roboty” pokazują Medanowi Rutkowski,Sadowski,Fiebig i
młodszy z braci Dobrowolskich. Gospodarze mając dużą liczbę fauli, powodują serię przedłużonych
rzutów karnych dla WUKS-u, nie wykorzystujemy dwóch z nich, strzelcy nie są istotni w tym momencie
... Ale jednak trzecia próba przynosi pożądany efekt, doświadczony ,,stary lis „ Cezary Czwojdrak
doprowadza do remisu !!! Na sali cisza, słuchać tylko euforię w obozie gości. ... i panikę na ławce
rezerwowych gospodarzy. Na tablicy 4 minuty do końca, a wynik 5 –5. Do ofensywy przystępują piłkarze
Medanu, ale nie udaję im się zdobyć już bramki, ale za to udaje się sensacyjnie gościom !!! Koronkowa
akcja po której Łukasz Sadowski ponownie tonie w objęciach kolegów z zespołu doprowadza do dramatu
Gnieźnian, 6-5 niespodziewanie dla gości. Ataki Medanu nasilają się coraz bardziej, aż ... do kapitalnego
strzału z lewej nogi ,,Dobrego” wynik sensacyjny 7 –5 !!!. Trudno jest opisać co działo się na boisku i
trybunach, u nas euforia u nich klęska. Do końca minuta, 11 sekund przed końcem już rozkojarzonych
gości i naszego goalkeepera Rafał pokonuje po raz ostatni tego dnia snajper gospodarzy. WUKS Korona
WSCHOWA zwyciężą po fantastycznym spotkaniu Medan Gniezno, był to najlepszy mecz naszej
drużyny w tegorocznych rozgrywkach. Na pochwałę zasługuje cała drużyna, ogromna ambicja,
determinacja i wola walki złożyły się na ten sukces.
A oto skład w jakim nasi zawodnicy walczyli w Gnieźnie :
Strona 1/2
FUTSAL
Rafał Dobrowolski, Łukasz Sadowski, Bartosz Rutkowski, Marcin Dobrowolski, Cezary Czwojdrak,
Marek Krembuszewski, Krzysztof Fiebig, Sebastian Pieprzyk
UKS Medan Gniezno - WUKS Korona Tomax Wschowa 6:7 (4:2)
Bramki dla UKS Medan Gniezno: Fojut Tomasz x2, Dąbrowski Adrian x2, Grebowski Adrian x2
Bramki dla WUKS Korona Tomax Wschowa: Rutkowski Bartosz x2, Sadowski Łukasz x2, Czwojdrak
Cezary x2,Dobrowolski Marcin
Sędziowali: Kurzawa Sebastian, Michalak Paweł, Ostrysz Daniel
Już w najbliższą niedzielę zawodnicy WUKS Korona Wschowa tj. 15 luty o godzinie 18.00 przy sali
Gimnazjum nr.2 rywalizować będą jak na razie z nie pokonanym liderem rozgrywek II ligi futsalu ZKS ,,
Gatta „ Zduńska Wola. Miejmy nadzieję, że hala wypełni się do ostatniego miejsca i doping kibiców
poniesie nasz zespół do kolejnego zwycięstwa !