Andy Meklau Mistrzem Polski Superstock 1000!

Andy Meklau, zawodnik zespołu Suzuki GRANDys duo zdobył w niedzielę tytuł Mistrza
Polski w klasie Superstock 1000. Nasz reprezentant wywalczył trofeum na dwa wyścigi przed
końcem sezonu, a dodatkowo nie startował w drugiej rundzie na Slovakiaring. Tegoroczny
tytuł jest już drugim wywalczonym w Polsce laurem. W 2009 roku Meklau razem z zespołem
Suzuki GRANDys duo został Mistrzem Polski w klasie Superbike.
W niedzielnym wyścigu Andy od początku prowadził w swojej klasie, a o zwycięstwo w
połączonym wyścigu klas Superstock 1000 i Superbike walczył z Gwenem Giabbanim.
Ostatecznie Meklau wygrał cały wyścig, a Giabbani klasę Superbike. Dzięki zwycięstwu
Gwen zniwelował stratę do lidera klasyfikacji generalnej, Pawła Szkopka do szesnastu
punktów i nadal liczy się w walce o mistrzostwo.
W klasie Supersport drugie miejsce zajął Marko Jerman i jest o krok od tytułu Mistrza Polski.
Zawodnik Suzuki GRANDys duo od początku wyścigu spokojnie prowadził wyścig, ale na
ostatnim okrążeniu został zablokowany przez zawodników dublowanych i wykorzystał to
Marek Szkopek. W ostatnich dwóch wyścigach sezonu Marko musi zdobyć jeszcze dziewięć
punktów, żeby świętować tytuł.
W klasyfikacji zespołowej nasz team prowadzi w klasach Superbike i Superstock 1000, a
marka Suzuki jest w nich liderem klasyfikacji konstruktorów.
Jacek Grandys, team manager:
Niedziela była dla nas bardzo szczęśliwa. Andy zdobył swój drugi tytuł w Polsce i spokojnie
może we wrześniu pojechać w klasie Superbike. Marko też jest już o krok od tytułu, który
będziemy chcieli sfinalizować w pierwszym wyścigu we wrześniu. Cieszę się też ze
zwycięstwa Gwena w Superbike, ponieważ wróciliśmy do gry o tytuł. Mam nadzieję, że