2013-04-18
Sportowe talenty
Do Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni uczęszcza młodzież, która odnosi
m.in. znaczące sukcesy w dziedzinie sportu. Reprezentanci placówki wzięli udział w
Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego „Sprawni Razem” w tenisie stołowym i w
pływaniu. Do udziału w tegorocznym turnieju „Sprawni Razem” w Gnieźnie 21 marca zakwalifikowało się
czterech zawodników ze szkoły, którzy wcześniej brali udział w rozgrywkach rejonowych. Poziom
rozgrywek tenisowych był bardzo wysoki, a zawody zakończyły się sukcesem Martyny Kryszczunas,
uczennicy klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Martyna pokonała wszystkie rywalki i została
mistrzynią województwa wielkopolskiego w kategorii dziewcząt starszych (powyżej lat 16).
10 kwietnia okazał się szczęśliwy dla siedmiu uczniów, którzy reprezentowali ZS w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”. W zawodach, które odbywały się w
Rawiczu , startowali reprezentanci pięciu rejonów: kaliskiego, konińskiego, leszczyńskiego, pilskiego i
poznańskiego. Nasi pływacy zdobyli siedem medali, w tym trzy złote. Chlubę Zespołowi Szkół im.