Mistrzostwa Świata Juniorów -2014 - Stowarzyszenie Klub Sportowy

Mistrzostwa Świata Juniorów -2014
Autor: Administrator
26.06.2014.
Zmieniony 29.06.2014.
w DNIU DZISIEJSZYM PO FANTASTYCZNEJ WALCE AMELKA ZDOBYŁA ZŁOTY MEDAL NA DYSTANSIE 50 M
BF. Jest to wielkie ośiągnięcie i wielka radość dla całej naszej drużyny
Atr. z Jasnetu "Piątkowe wicemistrzostwo świata juniorów w pływaniu w płetwach na dystansie 100 m bifins w wykonaniu niezawodnej Amelii Pisarczyk było tylko prologiem do... jeszcze większego sukcesu. W
sobotę w greckiej Chanii zawodniczka KS Nautilus oraz SMS Racibórz zdobyła złoto na jednym ze swoich
koronnych dystansów - 50 m bi-fins! Podopieczna Krzysztofa Radomskiego już w eliminacjach nie dała
szans rywalkom, zdecydowanie wygrywając trzecią serię półfinałową i notując najlepszy czas w
klasyfikacji ogólnej.
W finale jastrzębianka dołożyła jeszcze mocniej i poprawiła swój wynik z 22.82 na 22.65, dzięki czemu
nie pozwoliła się wyprzedzić Rosjance Lidii Stadnik, która w piątek wywalczyła brąz na 100 m bi-fins, a w
sobotę była najgroźniejszą przeciwniczką Pisarczyk. Z kolei złota medalistka z piątku, Rosjanka Maria
Patlasowa tym razem była czwarta, przegrywając brąz o 0.08 sekundy.
Tym samym zawodniczka KS Nautilus ma już na swoim koncie dwa medale Mistrzostw Świata Juniorów
w pływaniu w płetwach, które odbywają się na Krecie.
AMELKA PISARCZYK wywalczyła
srebrny medal na dystansie 50 m BF z czasem 0:49,50 - WIELKIE SZACU I WIELKIE BRAWA
Amelka w eliminacjach na 50 m BF popłynęła rewelacyjnie poprawiając swój rekord życiowy i z wynikiem