Międzynarodowy Turniej WOLA-CUP

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu
Autor: Miłosz Majka
12.11.2012.
Do tegorocznej edycji międzynarodowego turnieju "WOLA CUP", która rozegrana została w dniach 9-11
listopada zostało zaproszonych 15 najleszych zespołów z kraju i jeden z Niemiec w kategorii klas
szóstych, w tym dwie szkoły z Kędzierzyna-Koźla. Zespoły z naszego miasta odniosły duży sukces
awansując do czołowej ósemki. Zespół PSP 19 zajął IV miejsce pokonując w grupie TSC Berlin, BAS
Białystok i Metro II Warszawa. W ćwierćfinale wygrali z Metro I Warszawa (2:0), natomiast w półfinale
ulegli 0:2 z Plasem Warszawa. W meczu o 3 miejsce PSP 19 po dobrej grze dopiero w tie-breaku ulegla
MOS Wola Warszawa 14:16.
Skład PSP 19: Dominik Kaczmarczyk (statuetka MVP swojego zespołu), Łukasz Machnik, Marcin
Czarnecki, Filip Zarębski, Wojciech Rajski oraz Jakub Fortuna.Na zdjęciu z byłym reprezentantem Polski i
zawodnikiem Skry Bełchatów Adamem Nowikiem.Młodzi adepci siatkówki prowadzeni przez Marcina
Nurskiego (z PSP nr 11) w początkowej fazie turnieju wygrali 2:0 z MOS II Wola Warszawa oraz Plesem I
Warszawa (srebrnym medalistą turnieju) i ulegli 0:2 Resovii Rzeszów. W ćwierćfinale atut własnej hali
wykorzystali gospodarze wygrywając z PSP 11 w dwóch setach. W kolejnym meczu nie wystarczyło
wysokie zwycięstwo (15:5) w pierwszym secie gdyż kolejne dwa wygrali rówieśnicy z Białegostoku. W
pojedynku o VII lokatę lepsi okazali się zawodnicy z Metra Warszawy i siatkarze z Pogorzelca ostatecznie
zajęli Vlll miejsce.
Skład PSP 11: Patryk Lach (statuetka MVP swojego zespołu), Wojciech Trybuła, Tomasz Filip, Wojciech
Gabryś, Mikołaj Ciukaj oraz Patryk Cioch.Międzynarodowe Turnieje „WOLA-CUP” odbywają
się od 1980 roku i dotychczas startowały na Warszawskiej Woli drużyny z 60 klubów zagranicznych z 16
krajów oraz setki drużyn z całej Polski. W turniejach "Wola-CUP" stawiało pierwsze kroki wiele świetnych
siatkarek i siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieżowego zostało wybitnymi reprezentantami
kraju w pierwszej drużynie narodowej: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke, Arkadiusz
Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz i Fabian Drzyzga.
Utworzono 4 March, 2017, 08:16