Mecz charytatwny dla Nadii - KP Brzysko-Rol

Mecz charytatwny dla Nadii
Mecz charytatywny
mecz charytatywny pomiędzy Pałuczanką a Brzysko-Rolem Brzyskorzystewko. Organizatorzy z akcji
byli zadowoleni, chociaż spodziewano się większej liczby sympatyków futbolu.
KP Brzysko-Rol - strona oficjalna
Page: 1/3
W niedzielne popołudnie 23 listopada br. o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim z Żninie, rozegrano mecz
charytatywny pomiędzy Pałuczanką a Brzysko-Rolem Brzyskorzystewko. Organizatorzy z akcji byli
zadowoleni, chociaż spodziewano się większej liczby sympatyków futbolu.
Z biletów, zbiórki na trybunach, sprzedaży koszulek, szalików, piłki oraz z rzutów karnych zebrano 4400
zł!!!
Głównym wydarzeniem był oczywiście pojedynek piłkarzy Pałuczanki i Brzysko-Rolu, którzy nie zawiedli i
zagrali w miarę optymalnych zestawieniach. Lepsi w pojedynku okazali się gospodarze, zwyciężając
Brzysko-Rol aż 5:1 (1:0).
Pierwsza połowa meczu to optyczna przewaga gości, którzy rzadko opuszczali połową żninian, jednak to
ci drudzy groźniej kontrowali i do przerwy wykorzystali jedną z trzech dobrych okazji. Po zmianie stron
oba zespoły zagrały otwarty futbol, ale nadal skuteczniej prezentowali się gospodarze, którzy czyhali
na błędy Brzysko-Rolu i bezlitośnie kontrowali.
W przerwie meczu licytowano koszulki obu zespołów z podpisami piłkarzy, szalik Notecianki Pakość oraz
piłkę, również z podpisami piłkarzy. I tak, piłka "poszła" za 170 zł, koszulka Brzysko-Rolu za 70 zł,
koszulka Pałuczanki za 50 zł i szalik Notecianki Pakość za 70. Można było też spróbować swoich sił w
strzelaniu rzutów karnych, najlepszemu w historii Pałuczanki bramkarzowi - Rafałowi Wituckiemu.
Mimo przenikliwego zimna i już zimowej aury (piłkarze grali na zaśnieżonym boisku) na trybunach zebrało
się sporo kibiców, chociaż nijak miało się to do liczby fanów na meczu ligowym obydwu drużyn.
Piłkarze nie zawiedli i kibice mogli obejrzeć kawałek dobrego futbolu. Miejmy też nadzieję, że zebrane
pieniądze pomogą małej Nadii wyzdrowieć!!!
Wszystkim przybyłym na mecz oraz serwisom nagłaśniającym całą akcję, serdecznie dziękujemy!!!
Materiał Beaty Danielewskiej, przygotowany dla TVP 3 Bydgoszcz, wyemitowany zostanie dziś w serwisie
sportowym po "Zbliżeniach" ok. godziny 22:00!!!