SCENARIUSZ ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH Z KRZESEŁKAMI

Transkrypt

SCENARIUSZ ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH Z KRZESEŁKAMI
SCENARIUSZ ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH Z KRZESEŁKAMI
PROWADZONYCH W GRUPIE DZIECI 4- LETNICH
Cele – kształcenie zręczności, koordynacji ruchowej, zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo i
prawidłowe wykonywanie ćwiczeń
Pomoce – krzesełka, magnetofon
Przebieg zajęcia
Dzieci wchodzą do sali w rytm tamburyna i rozstawiają krzesełka na całej sali:
1. Powódź – na sygnał muzyczny dzieci biegają po sali, na hasło powódź siadają na
krzesełkach i podciągają nogi do góry.
2. Zabawa Kotki i myszki – na odpowiedni sygnał muzyczny kotki chodzą po sali i omijają
przeszkody – piece (krzesełka), na sygnał zimno koty wchodzą na piec. Na inny sygnał
muzyczny chodzą myszki – na hasło „kot” chowają się pod krzesła.
3. „Jak baletnica” - dzieci stoją przy krzesełkach, jedna noga leży przy krzesełku- dzieci
wykonują skłony raz do jednej nogi, raz do drugiej, zamiana nóg
4. „Stoliczki” - dzieci klęczą przed krzesełkiem, chwytają rękoma krzesełko i z pleców robią
stolik. Na sygnał dzieci podnoszą na zmianę nogi.
5. „Ósemki” - dzieci siedzą na krzesełkach, rysowanie nogą kół i ósemek
6. Marsz po obwodzie sali – na hasło dzieci siadają w pozycji wyprostowanej na krzesełku
7. „Jaszczurki” - dzieci czołgają się pod krzesełkami
8. Marsz po obwodzie koła – ustawienie krzesełek dookoła dywanu
9. „Kto pierwszy” - dzieci biegają dookoła poza krzesełkami, na przerwę w muzyce nauczyciel
zabiera kolejno po jednym krześle. Zadaniem dzieci jest szybkie zajmowanie miejsc.

Podobne dokumenty