Data umieszczenia informacji: 2013-09-17 16:04:08
DEBLOWY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO
W dniu 15 września na kortach kompleksu boisk sportowych przy Zamku w Siewierzu odbył się deblowy turniej tenisa
ziemnego organizowany przez Miejsko-Gminne Centrum Sportu i Turystyki. W turnieju wzięło udział 10 par, które w drodze
losowania zostały podzielone na dwie grupy. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do jednego
wygranego seta. Natomiast w półfinałach i finale rozgrywano 2 sety, a w przypadku remisu również tie-break do 10 punktów.
Finałowy mecz, w którym zmierzyli się Niebieszczański i Gumulak oraz Stefaniak i Kuźniak dostarczył wielu emocji. Pary te
bowiem, spotkały się już w pierwszym meczu w grupie B, w którym zdecydowanie, bo 6:0 wygrali Niebieszczański i Gumulak i do
finału przystępowali jako faworyci. Podobnie jak w pierwszym meczu pokonali oni swoich przeciwników w pierwszym secie, nie
oddając im nawet gema.
Kiedy wydawało się, że drugi set będzie tylko formalnością, nastąpił nagły zwrot akcji, który potwierdził powszechną w sporcie
ideę, że trzeba walczyć do samego końca. W drugim secie to Stefaniak i Kuźniak gładko ograli rywali 6:1 i o wygranej
zadecydować miał tie-break. Zawodnicy w skupieniu przystąpili do ostatniej potyczki, gdyż każdy prosty błąd mógł tutaj zaważyć o
zwycięstwie. Większym opanowaniem nerwów - zapewne wynikającym z tego, że już w półfinale przyszło im grać równie
emocjonujący, trzysetowy mecz - wykazała się para Stefaniak i Kuźniak i to oni odnieśli końcowe zwycięstwo oraz zdobyli
6:0, 1:6, 6:10
Urząd Miasta i Gminy Siewierz, 42-470 Siewierz, ul. Żwirki i WIgury 16, tel. 32 64 99 400, e-mail: [email protected]