Zasady rozgrywania LIGII MISTRZÓW SQUASH4YOU (LM S4Y):

1. Rozgrywki dzielą się na dwie fazy:
- eliminacyjną czyli mecze "każdy z każdym" dla wszystkich graczy (9 kolejek)
- play-off czyli fazę decydującą, gdy najlepsza 4-ka fazy eliminacyjnej walczy o miejsca 1-4, a osoby z
pozostałych miejsc walczą o miejsca 5-10, w tym m.in. o utrzymanie w lidze (ci którzy zajmą miejsca 6-8) lub grę
w barażowym turnieju eliminacyjnym czyli możliwy spadek z ligii (miejsca 9-10).
2. W fazie eliminacyjnej, wszystkie mecze rozgrywane są do 5 setów, tj. do wyników: 5:0, 4:1 lub 3:2. Każdy
zawodnik posiada wagę punktową, odpowiednią do zajmowanej pozycji w rankingu, przyznawaną w
następujący sposób:
Gracz zajmujący 1 m-ce – 10pkt, 2 m-ce – 9pkt, 3 m-ce – 8pkt, …, 10 m-ce – 1pkt.
Za każdy rozegrany mecz punkty przyznawane są w następujący sposób:
a)
Przy stosunku 5:0 zwycięzca mnoży wagę punktową przeciwnika x5, przegrany nie otrzymuje żadnych
punktów
b) Przy stanie 4:1 zwycięzca otrzymuje punkty przeciwnika x4, natomiast przegrany mnoży wagę
punktową przeciwnika x1
c) W przypadku wyniku 3:2 wygrywający mnoży punkty przeciwnika x3, przegrany otrzymuje x2 punkty
przeciwnika
O finalnej kolejności w fazie eliminacyjnej decyduje łączna liczba zdobytych punktów. W przypadku takiej samej
liczby punktów, decyduje wynik meczu. W momencie, gdy kilku zawodników ma taką samą ilośd zebranych
punktów w kwartale, decyduje stosunek zwycięskich setów. Gdy jednak i w tym p*przypadku występuje remis,
miejsca w rankingu ustalone zostaną na drodze losowania.
3. Po zakooczeniu fazy eliminacyjnej rozgrywana jest faza play-off w której wszystkie mecze grane są
b) Osoby z dalszych miejsc (5-10) grają w następujący sposób:
4. Po zakooczeniu rozgrywek danego sezonu, osoby które zajmą finalnie miejsca 1-8 utrzymują się w LM S4Y.
Osoby, które zajmą w rozgrywkach finalnie miejsca 9-10, po zakooczeniu sezonu będą uczestniczyd w
"eliminacjach do LM S4Y" które są rozgrywane w pierwszym tygodniu kolejnego kwartału stanowiącego kolejny
sezon. W turnieju eliminacyjnym zmierzą się z najlepszymi zawodnikami KLUBOWEJ LIGII SQUASHA w walce o
dwa miejsca w rozgrywkach LM S4Y kolejnego sezonu.
5. Turniej eliminacyjny do LM S4Y to rozgrywki w których uczestniczą dwie ostatnie osoby z LM , 4-6 osób z
KLUBOWEJ LIGII SQUASHA (KLS,) plus "dzikie karty" dla zawodnika/-ów wskazanego/-ych przez klub
(zarezerwowane na wypadek że, pojawi się ktoś dobry i z racji wysokiego poziomu gry, należy mu dad mu
szansę szybszego awansu do LM S4Y , mimo że nie grał w KLS, która daje taką szansą w normalnym trybie).
Informacja o ilości przyznanych „dzikich kart” zostanie przekazana wszystkim graczom na 2 tygodnie przed
terminem baraży. W przypadku gdy nie ma przyznanych dzikich kart, prawo gry w eliminacjach przechodzi na
szóstą osobę z KLS.
W praktyce eliminacje to rozgrywka PLAY OFF - 2 rundy:
Baraże – I runda - odbywają się w pierwszy czwartek każdego nowego kwartału, w godz. 17-19:00, natomiast II
runda w pierwszy piątek nowego kwartału, godz. do ustalenia.
Wygrani II rundy uzyskują prawo do gry w LM S4Y w kolejnym sezonie, przegrani natomiast mają możliwośd
gry w Klubowej Lidze Squasha, rozpoczynając sezon na 1 m-cu w klubowym rankingu.
6. Mecze LM S4Y odbywają się co tydzieo w czwartki w wyznaczonych godzinach (17-20:00) według wcześniej
rozpisanego harmonogramu. Po zakooczonym meczu należy uzupełnid formularz ligowy, podając wynik gry.
UWAGA !!! W przypadku, gdy ktoś nie może rozegrad meczu w podanym terminie zobowiązany jest
poinformowad o tym przeciwnika oraz recepcję klubu SQUASH4YOU nie później niż 2 dni wcześniej (która
skasuje rezerwację kortu na mecz).
Zawodnicy wspólnie ustalą alternatywny termin rozegrania meczu.
7. Opłaty.
Opłata za wynajem kortów pokrywana przez uczestników na bieżąco po rozegranych meczach.
Wyjątkiem są najlepsi gracze LM S4Y, którzy w zamian za jest awans do najlepszej 4-ki, otrzymują prawo do
specjalnej taryfy (25% opłaty za kort/h).
Piłeczkę do rozegrania meczu zapewniają zawodnicy i na własny koszt.
8. Rozgrywki odbywają się w cyklach kwartalnych - zima (I-III), lato (VII-IX), jesieo (X-XII), i wiosna (IV-VI).
Na koniec roku odbywa się podsumowanie punktów LM S4Y za cały rok i najlepsi zawodnicy otrzymują puchary
i dyplomy podczas uroczystego zakooczenia rozgrywek, odbywającego się na imprezie urodzinowej klubu