Klubowa liga squasha ma byd pomieszaniem osób grających rekreacyjnie na różnych
poziomach, a zastosowana formuła rankingu klubowego umożliwi takie pomieszanie różnych
poziomów.
Oficjalnym partnerem i sponsorem Klubowej Ligi Squasha są marki AADrink oraz Harrow.
1. Idea KLS polega na tym, iż zawodnicy wyzywają się wzajemnie na mecze, za wygranie
których otrzymują punkty do RANKINGU, dzięki czemu przesuwają się w rankingu w górę gdy
wygrywają mecze lub odpowiednio spadają w dół w hierarchii ligowej, jeśli pojedynki
przegrywają.
2. Szczegóły:
Każdy z zawodników posiada swoją wartośd punktową, adekwatną do zajmowanego miejsca.
W zamian za wygranie meczu ligowego, zwycięzca zdobywa tyle punktów ile wynosi wartośd
punktowa pokonanego, pomnożona przez liczbę wygranych setów, tj. w przypadku wyniku
5:0 mnoży się punkty przegranego x5; przy wyniku 4:1 mnoży się punkty przeciwnika x4,
natomiast przegrany mnoży punkty przeciwnika x1; wynik 3:2 daje wygranemu mnożnik
punktów przeciwnika x3, natomiast przegrany uzyskuje punkty przeciwnika x2.
Przegrany, przy wyniku innym niż 5:0, również uzyskuje punkty.
Do sumy punktów za dany miesiąc liczą mu się 4 najlepsze wyniki punktowe.
Do tego dochodzą punkty uzyskane w poprzednich miesiącach danego sezonu (kwartału) co
razem tworzy sumę punktów . Ta suma punktów jest powiększana co miesiąc, dzięki czemu
zawodnik w kolejnym miesiącu pnie się w górę tabeli rankingowej, lub spada w dół, zależnie
od jego wyników, liczby punktów oraz tego jak grają inni uczestnicy ligi.
Więcej szczegółów w regulaminie.
3. Terminy rozgrywek:
Nie ma ustalonego czasu na rozgrywanie meczów ligowych, zawodnicy sami umawiają się na
spotkania w dogodnych dla nich porach.
4. Opłaty:
Zapisanie się do ligi jest bezpłatne. Uczestnicy płacą tylko za korty wynajmowane na mecze rozliczają się za nie ze swoich karnetów lub płacą na bieżąco lub mogą rozliczad się kartami
(Multisport, inne) tak jak za normalny wynajem kortów. Piłeczki do gry zawodnicy
zapewniają we własnym zakresie.
5. Nagrody:
Każdy gracz który rozegra min. 30 meczów w ciągu półrocza (I-VI lub VII-XII) dostaje koszulkę
z limitowanej serii AA DRINK-HARROW KLUBOWA LIGA SQUASH4YOU lub bezpłatnie weźmie
udział w campie squashowym organizowanym przez klub (2 x w ciągu roku).
Zamiennie, będzie możliwośd uzyskania voucherów/rabatów u naszych partnerów. Lista
potencjalnych nagród (kwota vouchera/wielkośd rabatu) zostanie wysłana mailowo po
podsumowaniu dwóch kwartałów.
6. Cykle rozgrywek:
Rozgrywki odbywają się w cyklach kwartalnych - lato (VII-IX), jesieo (X-XII), zima (I-III) i
wiosna (IV-VI).
6. Najlepsze trzy osoby 2x w roku uzyskują szansę awansu do LIGII MISTRZÓW
SQUASH4YOU czyli osobnej ligi skupiającej najlepszych zawodników z Krakowa.
Kwalifikacja do Ligii Mistrzów edycji wiosna-lato 2015 odbędzie się w styczniu 2015 na
zasadzie turnieju systemem pucharowym: 6 czołowych zawodników z Ligi Klubowej oraz
dodatkowe 2 (dzikie karty /inne specjalne przypadki / ew. kolejni zawodnicy z EK), razem 8
osób. Rozstawienie w drabince 8 osobowej: dwie osoby z najwyższymi miejscami góra i dół
tabelki, potem w przypadku udzielenia dzikich kart, są one dolosowane jako rozstawieni 3-4
a jeśli nie to na te miejsca dolosowywani są kolejni gracze z ligi klubowej, kolejno do nich
dolosowani pozostali). 2 najlepszych graczy (finaliści turnieju) grają baraż z osobami, które
zajmą miejsca 7-8 w LM (nr 8 gra z nr 2 z turnieju el., nr 7 gra z nr 1 z turnieju el.)
Kolejny turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzów odbyłby się początkiem lipca 2015.
W kolejnych edycjach schemat awansu do LM zostanie powtórzony na tych zasadach.
Po rozegraniu eliminacji do LM, sumy punktów na nowy sezon (kwartał) ulegają
wyzerowaniu a ranking początkowy na każdy kolejny kwartał ustalany jest na podstawie
wyników poprzedniego kwartału z założeniem, że jeśli do KLUBOWEJ LIGII SQUASHA po
rozegraniu turnieju eliminacyjnego spadają gracze LIGII MISTRZÓW , zajmują oni
odpowiednio miejsca 1, 2 i 2 (wg finalnej kolejności w lidze mistrzów) lub jeśli spada jeden z